Перезавантаження Чернівецької міськради - топ-тема політичних дискусій протягом останнього місяця.
Одні і далі наполягають на тому, що перевибори - єдиний шлях вийти із затяжного конфлікту в ратуші. - Це є шоу, це дуже мало нагадує те, як повинна працювати міська рада. Дуже багато питань вирішується, як кажуть у народі, на збитки. І депутатів, які налаштовані на конструктивну співпрацю, на жаль, дуже мало, - сказала Аліна Круглецька, помічниця народного депутата, пише "ТВА".
А самі обранці виправдовуються: були недосвідчені, тож не все їм вдавалося. Пані Якимчук каже, загалом вони з колегами працюють конструктивно, просто на сесіях часом бувають "дискусії". - Якщо ви приходите до міської ради на наші комісії і бачите, як ми працюємо, то це конструктивна робота. Те, що в залі відбуваються певні дрібні перепалки і діалоги, то я думаю, що це не біда взагалі.
Навпаки, це показує те, що у людей є позиція, вони шукають аргументи і конструктив, - зауважила Наталія Якимчук, депутатка Чернівецької міськради. Та, очевидно, фракція "Блоку Петра Порошенка" в Чернівецькій міськраді не діє за спільно наміченою партійною лінією. - Утворилася група, яка називається "Спільними зусиллями захистимо Чернівці", у зв’язку з тим, що бачимо, як відбуваються сесійні пленарні засідання. Ми бачимо, як регламент - найдемократичніший - змінюється окремими групами, як обмежують депутатські права, - пояснив Андрій Романчишин, депутат Чернівецької міськради. І ця депутатська група за перевибори, повідомив обранець.
А тим часом їхня колега по фракції Наталя Якимчук каже, вона - проти. Бо депутати, мовляв, ще виправляться. - Ну, я проти, тому що є у нас наразі, щоб ця міська рада показала себе, показала свій результат. За перший рік вони ще не вміли використовувати, всі ці інструменти, які передбачені Законом "Про місцеве самоврядування", - сказала Наталія Якимчук, депутатка Чернівецької міськради. Не підтримують ідею перезавантаження і радикали, які, до слова, взагалі не входять до складу міськради. Хоч для них перевибори, навпаки - шанс отримати кілька мандатів. - Я не вважаю, що перевибори, які будуть, дуже сильно змінять розклад сил у цій раді. А тому витрачати час, кошти, коли в місті і так багато проблем, не на часі, - наголосив Роман Штогрін, голова міської організації "Радикальної партії".
Очевидно, єдиної позиції і в партії Олега Ляшка ніхто не погоджував. Бо, виходить, що у місцевому осередку проти, а головний радикал країни - за. - Ми підтримуємо ідею перевиборів. Усі мають працювати на народ, на людей, - заявив Олег Ляшко, народний депутат України. І, певно, єдина фракція, якій втрачати нічого, - "Самопоміч". Бо будуть перевибори чи ні, а всі шестеро таки підуть, каже керівник міського осередку. - Перше, я не вірю в те, що восени будуть вибори, або перевибори. Друге, я сподіваюся, що до осені ми зможемо цих депутатів відкликати, - зазначив Віктор Гищук, керівник міського осередку об’єднання "Самопоміч". І якщо станеться так, що позачергові вибори таки призначать, шістьох чинних наразі депутатів від "Самопомочі" чернівчани, ймовірно, не побачать у новому складі. Бо їх після всього навіть до списків не візьмуть, каже Віктор Гищук. - У жодному разі ці кандидати, їх шість, уся фракція, не потраплять до наших списків. Вони не відстоювали наші інтереси як партії.
Власне, у нас був представник виконкому партії Любомир Зубач і він підтвердив те, що ми цих депутатів не сприймаємо як своїх зараз, - підкреслив Віктор Гищук, керівник міського осередку об’єднання "Самопоміч". Хоча ніхто не відкидає можливості перебігти до інших політсил, з якими депутати від "Самопомочі" зараз голосують синхронно.
Нагадаємо, в Чернівцях були нардепи, які входять до профільного комітету Верховної Ради. Саме вони і будуть вивчати всі документи, що стосуються доцільності призначення перевиборів у Чернівцях.