Як буковинці складають тести на права за новою програмою?

Яна другий тиждень відвідує автошколу. Дівчина хоче отримати водійське посвідчення з правом керування легковим автомобілем. Мріє придбати авто. Але для цього має скласти іспит спочатку з теорії, далі – з практики. В автошколі дівчина свої знання закріплює за допомогою спеціальної програми.

– Ця система дуже зручна в користуванні, оскільки ми можемо бачити гарну візуалізацію картинки під час питання. Ми також можемо вдома готуватися. Можемо обирати якусь певну категорію і проходити тестування саме по цій категорії. Можемо, наприклад, вибрати тільки знаки і проходити тільки по знаках. А можемо вибрати блок всіх тестів і проходити вже по всіх тестах, – каже Буковині учениця школи Яна Баранюк.

За допомогою такої програми, розповідають в автошколі, можна змоделювати екзамен на отримання водійського посвідчення. 20 питань, на відповіді – 20 хвилин. Допускаються лише дві помилки.

– Робимо помилку, натискаємо. Можемо одразу подивитися. Комп’ютер покаже, який правильний варіант. Можна коментар включати – розділ, по якому почитати відповідь і вирішити питання, щоб далі не допускати, – пояснює викладач автошколи Ярослав Гунько.

Крім цього, відтепер повністю змінилися і самі квитки з питаннями. Якщо раніше можна було завчити їх і автоматично на них правильно відповідати, то тепер усе інакше. Спочатку учні вчать теми, далі комп’ютер у довільній формі генерує сам квиток. Кожного разу він новий.

– Наступним кроком у реформуванні цієї частини, що стосується здачі іспитів на отримання посвідчення водія, буде провадження фото і відеофіксації з практичної частини іспитів. Стоятиме відеокамера, яка фіксуватиме, як людина водить автомобіль, наскільки вона готова, – каже спеціаліст сектору персоналу та зв'язків з громадськістю та регіонального центру УМВС в Чернівецькій області Анатолій Томків.

Всього за два місяці в Україні зареєстрували 40 тисяч громадян, які користуються новою програмою від сервісного центру для перевірки знань теорії з правил дорожнього руху