Фракція "Народний фронт" оголосила про вихід із коаліції й закликала фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди.
Про це з трибуни парламенту в п'ятницю, 17 травня, оголосив керівник фракції НФ Максим Бурбак. Відповідну заяву «Народного фронту» він передав Голові Верховної Ради.
Він наголосив, що нові обставини вимагають максимальної консолідації державницьких сил у парламенті: "Новий президент – новий порядок денний – нова коаліція. Коаліція, яка сформована у 2014 році і діяла до сьогоднішнього дня, виконала свої завдання".
Максим Бурбак підкреслив, що низка ключових рішень приймалася конституційною більшістю складу Верховної Ради: "За п’ять років цей парламент, уряди і українська влада у цілому провела змін у країні більше, аніж за два попередніх десятиліття. Але це вже історія. Закладено фундамент сильної і успішної України".
"Треба будувати далі. До цього необхідно залучити всі політичні сили державницького спрямування і новообраного Президента. Саме тому ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року, та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним", - наголосив Максим Бурбак.
"Відповідно до Конституції, у парламенті формується нова коаліція, тому парламент працює до чергових виборів, 27 жовтня 2019 року. Уряд і прем'єр-міністр працюють до обрання нового скликання Верховної Ради", - заявив Бурбак, додавши, що передав відповідну заяву спікеру парламенту Андрію Парубію.
У свою чергу Парубій заявив, що це "сумна новина".
"Повідомляю, що від сьогодні парламентська коаліція "Європейська Україна" у парламенті 8 скликання припинила свою діяльність. Відповідно до положень частини сьомої, статті 83 Конституції України протягом одного місяця від сьогодні, з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді має бути сформована нова коаліція", - сказав голова Ради.
Але ж усі пам'ятають, що команда новообраного президента Володимира Зеленського планує ініціювати розпуск Верховної Ради для дострокових виборів парламенту. Конституція України забороняє розпускати Верховну Раду в останні 6 місяців її повноважень. І, якщо рахувати від дати набуття повноважень парламенту 8 скликання, 27 листопада 2014 року, то останній термін для розпуску ВР – 27 травня.
Але якщо буде розпущена коаліція, то новий президент впродовж 30 днів не зможе розпустити парламент на підставі відсутності коаліції. Тобто тепер, фактично, розпуск Верховної Ради неможливий. Чудовий хід, пане Бурбак.
Читайте також: відбулась інавгурація Зеленського: що мають знати буковинці?