З 17 по 23 липня управлінням контролю за благоустроєм міста здійснювалось обстеження міських територій на наявність урн при вході до приміщень суб’єктів господарювання.
За виявленими фактами порушень вручено 13 попереджень та складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП, а саме:
- Вул. Комарова, 31 – магазин «Шоколайф»
- Вул. Комарова, 17 – магазин Домовик
- Вул. Комарова, 11 – фірма Галактика
- Вул. Руська, 50 – магазин Продукти
- Вул. 28 червня, 31 – салон автозапчастин
- Вул. Героїв Майдану, 77 – торговий павільйон Овочі, фрукти
Правилами благоустрою м. Чернівців, затвердженими рішенням Чернівецької міської ради від 20.12.2018 р. № 1575 визначено поняття урн, порядок їх розміщення та утримання, а саме:
п.1.2 «Урна» – це спеціальна ємність для збору сміття. Урни бувають металевими, чавунними, з оцинкованої чи нержавіючої сталі, або бетонними. За способом кріплення – стаціонарні або переносні;
п.5.14. Спеціалізовані комунальні підприємства встановлюють урни на тротуарах, площах, зупинках громадського транспорту, в парках, скверах та інших громадських місцях.
п.5.15. Суб’єкти господарювання інших форм власності зобов’язані встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд.
п.5.16. Урни повинні утримуватися в належному естетичному, технічному стані та щодня звільнятися від сміття.
п.5.16.1. Забороняється використовувати будь-яку тару в якості урн (картонні коробки, відра, кошики тощо).
За відсутність урн та неналежне їх утримання передбачена відповідальність згідно ст. 152 КУпАП. Адміністративні санкції складають: на посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 50-ти до 100-а неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).
Про це повідомляють на сайті Чернівецької міської ради.
Читайте також: чемпіонат України з підводного полювання проведуть на Чернівеччині.