Впровадження медичної реформи в Україні та на Буковині зокрема триває. Та чи до вподоби буковинця принцип роботи європейської системи медицини, за яким медичні заклади автономні? Сайт 0372.ua провів опитування серед жителів міста із питанням "Чи задоволені Ви роботою медичних закладів після реформи?" та пропонує згадати, що змінилося в медицині області.
Як показали результати опитування, 81,2% опитаних буковинців не задоволені реформою і чекали від неї на кращі результати. Зокрема, серед недоліків назвали погане забезпечення ліками та порівняно низькі зарплати лікарів.
Водночас 18,8% опитаних висловили задоволення з приводу того, що, на щастя, хворіють рідко.
Може бути цікаво: на Буковині відкрили нову амбулаторію - у Глибоцькому районі.
Нагадаємо, згідно з Законом України від 06.04.2017 №2002-VІІІ "Автономізація закладів охорони здоров'я" основними нововведеннями в медичній сфері стали такі:
1. Чіткі правила розподілу фінансів, згідно з якими медичні послуги оплачує держава.
2. Реєстрація пацієнтів з паперової перейшла на електронну. Система е-Health - це єдина електронна система охорони здоров'я. Її головною метою є заміна медичної документації на електронний ресурс, який буде доступним і для лікарів, і для пацієнтів.
3. Колишню оплату за ліжко-місце замінила система "гроші йдуть за пацієнтом"
4. Лікаря можна обирати самостійно, він не прив'язаний за місцем прописки.
5. Самостійність лікарень. Закон про автономізацію медичних закладів дозволяє лікарням підписувати контракти, мати свій рахунок та встановлювати свій рівень заробітної платні. Відповідно більше фінансується той заклад, який надає якісніші послуги.
6. Замість паперових карток та довідок - електронна система та електронні рецепти.