Сьогодні, 1 грудня, світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Зараз на обліку у Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають 997 ВІЛ-позитивних, із них 650 отримують антиретровірусну терапію.
Головний лікар установи Володимир Мочульський у коментарі кореспонденту 0372.ua розповів про ознаки та профілактику хвороби.
За словами медика, довгий час хвороба не дає про себе знати. Людина приблизно десять років може бути безсимптомним носієм, є ВІЛ-позитивною.
Лікар каже, що варіантів виявити хворобу є кілька.
"Якщо аналізувати останніх кілька років, то це були люди, в яких були обстеження на ВІЛ-інфекцію за клінічними показами. Тобто в них були погішення здоров'я і тому обстежилися за направленням лікаря. Є невеликий відсоток анонімів, які, наприклад, мали ризиковану поведінку протягом короткого часу, тому звернулися, щоб переобстежитися".
Третя категорія населення - це вагітні жінки, для яких обстеження обов'язкове.
Профілактика ВІЛ-інфекції
Щоб уникнути хвороби, варто пам'ятати про три основні способи зараження.
За його інформацією, на обліку у Центрі перебувають 997 ВІЛ-позитивних, із них 650 отримують антиретровірусну терапію. Цифра велика, проте недостатня. Адже щоб зупинити передачу інфекції іншим людям, потрібно, щоб всі ВІЛ-позитивні приймали таку терапію. Для неї потрібен особливий режим і графік, на який не всі пацієнти готові.
Читайте також: троє людей загинули у ДТП на об'їзній у Чернівцях, серед них - дитина.