• Головна
  • Майже тисяча буковинців живуть із ВІЛ-інфекцією - ознаки хвороби та профілактика
10:49, 1 грудня 2019 р.

Майже тисяча буковинців живуть із ВІЛ-інфекцією - ознаки хвороби та профілактика

Майже тисяча буковинців живуть із ВІЛ-інфекцією - ознаки хвороби та профілактика

Сьогодні, 1 грудня, світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Зараз на обліку у Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають 997 ВІЛ-позитивних, із них 650 отримують антиретровірусну терапію.

Головний лікар установи Володимир Мочульський у коментарі кореспонденту 0372.ua розповів про ознаки та профілактику хвороби.

За словами медика, довгий час хвороба не дає про себе знати. Людина приблизно десять років може бути безсимптомним носієм, є ВІЛ-позитивною. 

"Через 10 років починають збільшуватися лімфатичні вузли, може підніматися, як при грипах, температура, можуть бути висипання. Людина починає частіше хворіти, наприклад, простудними захворюваннями, бронхітами, діарея. Ці всі ознаки повинні наштовхати пацієнта на те, що йому треба зробити тест на ВІЛ", - говорить Володимир Мочульський.

Лікар каже, що варіантів виявити хворобу є кілька.

"Якщо аналізувати останніх кілька років, то це були люди, в яких були обстеження на ВІЛ-інфекцію за клінічними показами. Тобто в них були погішення здоров'я і тому обстежилися за направленням лікаря. Є невеликий відсоток анонімів, які, наприклад, мали ризиковану поведінку протягом короткого часу, тому звернулися, щоб переобстежитися".

Третя категорія населення - це вагітні жінки, для яких обстеження обов'язкове.

Профілактика ВІЛ-інфекції

Щоб уникнути хвороби, варто пам'ятати про три основні способи зараження. 

"Перший - це від матері до дитини. Вагітних жінок обстежують, потрібно лише вчасно стати на облік. Другий спосіб - статевий. Використовуємо презервативи - уникаємо інфікування. Третій - через шприци, використалі ВІЛ-позитивними людьми. Має бути одноразовий медичний інструментарій.

Люди, які ведуть ризиковану поведінку, повинні раз на пів року обстежуватися", - зазначає пан Володимир.

За його інформацією, на обліку у Центрі перебувають 997 ВІЛ-позитивних, із них 650 отримують антиретровірусну терапію. Цифра велика, проте недостатня. Адже щоб зупинити передачу інфекції іншим людям, потрібно, щоб всі ВІЛ-позитивні приймали таку терапію. Для неї потрібен особливий режим і графік, на який не всі пацієнти готові.

Читайте також: троє людей загинули у ДТП на об'їзній у Чернівцях, серед них - дитина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#віл #снід #ознаки #чернівці #центр #профілактика
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...