Двоє осіб загинули на роботі - про виробничий травматизм на Буковині

Впродовж 2019 року на підприємствах, установах, організаціях міста Чернівці мали місце 22 нещасних випадки виробничого травматизму, 2 з них – зі смертельним наслідком.

Про це повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради.

В порівнянні з 2018 роком (28 випадків, з них – 3 зі смертельним наслідком) загальний рівень травматизму зменшився на 21,4 %. Найбільша кількість нещасних випадків зафіксована в галузях охорони здоров’я (5), промисловості (4), енергетичній (4). Причиною найчастішого травмування  працівників стали падіння при пересуванні (8), дорожньо-транспортні пригоди (6), порушення  інструкцій з охорони праці (4), ураження електричним струмом (2), тощо.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці та створює для працівників  належні, безпечні умови праці.

Обов’язок працівника  – неухильно дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці та дбати про особисту безпеку в процесі виконання робіт, що збереже його  життя  і здоров’я.

Випадки виробничого   травматизму сталися: внаслідок падіння при пересуванні (8); в результаті дорожньо-транспортних пригод (6); через порушення інструкцій з охорони праці (4); ураження електричним струмом (2); внаслідок падіння з висоти (2)

Випадки загального виробничого травматизму зафіксовано в галузях:

–  енергетична  (4 –  1 зі смертельним наслідком)

–  будівництво  (3 – 1 зі смертельним наслідком)

–  охорона здоров’я  (5)

–  промисловість (4)

–  транспорт (3)

–  торгівля (1)

–  державне управління (1) Незважаючи на тенденцію  зниження кількості нещасних випадків, заходи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму повинні бути пріоритетними для роботодавців.

В процесі трудової діяльності практично кожен працівник підпадає під певні виробничі ризики, особливо, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою. З метою створення належних безпечних умов праці на робочому місці та додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці  роботодавець підприємства, незалежно від форми власності, забезпечує функціонування системи управління охорони праці.

В свою чергу, працівник зобов’язаний турбуватися про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку та здоров’я інших працівників у процесі виконання будь-яких робіт, дотримуватись виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил поводження з машинами, механізмами, обладнанням та іншими засобами виробництва, користуватись засобами колективного та індивідуального захисту, тощо.

Недостатньо проведена профілактична робота керівників та  відповідальних осіб за стан охорони праці з працівниками,  послаблення трудової та технологічної дисципліни, нехтування елементарними правилами техніки безпеки –  призводять до настання нещасних випадків на виробництві з травмами, каліцтвом   або смертельними наслідками.

Читайте також: чоловіка з обмороженням виявили на узбіччі дороги на Буковині.