Нацбанк вивчає можливості випуску власної цифрової валюти - електронної гривні, маючи на це відповідні технологічні умови. Єдиною перешкодою на цьому шляху може стати інфляція як наслідок запровадження е-гривні.
Сьогодні, 21 лютого, голова Національного банку України Яків Смолій заявив на сторінці фінансової установи у Фейсбуці, що планується створення е-гривні. "Насправді у 2020 році уже не стоїть питання про те, бути українській цифровій валюті чи ні. Це - вже даність. Питання лише в тому, хто, як і коли буде її створювати", - наголосив Голова Нацбанку.
Яків Смолій зауважив, що поява грошей не лише у паперовій, а й у цифровій формі є природнім кроком еволюції грошей у сучасному світі. Використання готівки в багатьох країнах, у тому числі і в Україні, скорочується. Дякуючи фінтеху з’являється все більше способів здійснення електронних платежів без використання платіжних карток і банківських послуг. Та й друга хвиля створення криптоактивів - цього разу стейблкоінів - приватними гравцями не дає державним регуляторам перепочити.
У таких умовах центробанкам доводиться шукати шляхи, як утримати свою провідну роль в платіжній системі, забезпечуючи доступ населення до грошей центробанку, та водночас не стати на заваді розвитку інновацій у фінансовому секторі. Не дивно, що з кожним роком центробанки все активніше вивчають питання запровадження власних цифрових валют - хтось в теорії, а хтось, як і в Україні, ще й на практиці.
Національний банк України вирішив власноруч протестувати таку технологію та практично вивчити можливість випуску власної цифрової валюти - електронної гривні або е-гривні.