• Головна
  • В Україні можуть з'явитися E-гривні: про гроші буковинцям
фото
11:09, 21 лютого 2020 р.

В Україні можуть з'явитися E-гривні: про гроші буковинцям

фото
фото Главком

фото Главком

Нацбанк вивчає можливості випуску власної цифрової валюти - електронної гривні, маючи на це відповідні технологічні умови. Єдиною перешкодою на цьому шляху може стати інфляція як наслідок запровадження е-гривні.

Сьогодні, 21 лютого, голова Національного банку України Яків Смолій заявив на сторінці фінансової установи у Фейсбуці, що планується створення е-гривні. "Насправді у 2020 році уже не стоїть питання про те, бути українській цифровій валюті чи ні. Це - вже даність. Питання лише в тому, хто, як і коли буде її створювати", - наголосив Голова Нацбанку.

Яків Смолій зауважив, що поява грошей не лише у паперовій, а й у цифровій формі є природнім кроком еволюції грошей у сучасному світі. Використання готівки в багатьох країнах, у тому числі і в Україні, скорочується. Дякуючи фінтеху з’являється все більше способів здійснення електронних платежів без використання платіжних карток і банківських послуг. Та й друга хвиля створення криптоактивів - цього разу стейблкоінів - приватними гравцями не дає державним регуляторам перепочити.

У таких умовах центробанкам доводиться шукати шляхи, як утримати свою провідну роль в платіжній системі, забезпечуючи доступ населення до грошей центробанку, та водночас не стати на заваді розвитку інновацій у фінансовому секторі. Не дивно, що з кожним роком центробанки все активніше вивчають питання запровадження власних цифрових валют - хтось в теорії, а хтось, як і в Україні, ще й на практиці.

Національний банк України вирішив власноруч протестувати таку технологію та практично вивчити можливість випуску власної цифрової валюти - електронної гривні або е-гривні.

Ми зайняли проактивну позицію та у 2018 році провели "пілот". Півроку пішло на його підготовку, і ще півроку на активну стадію та аналіз результатів. І хоча ми завершили пілотний проект, ми і надалі прагнемо втілювати такі інноваційні рішення. Ми продовжуємо досліджувати можливість випуску е-гривні, і готові будемо повернутися до цього питання, коли будемо переконані, що не лише здатні це реалізувати з технологічної точки зору, а й що це не стане на заваді реалізації нашого мандату - забезпеченню цінової та фінансової стабільності.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що населення області зросло за минулий рік. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нацбанк #е-гривня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...