Чернівецька область разом з сімома регіонами України мають найнижчий рівень вакцинування дітей на першому році життя, пише 0372.ua.
Найнижчі показники охоплення щепленнями дітей першого року життя мають місце в Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій та Волинській областях (де показники нижчі ніж середні по країні). Дорослі від дифтерії та правця щеплюються найгірше – лише 28,4 % від плану. Про це на щоденному брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у неділю, 13 вересня, йдеться на офіційному порталі МОЗ України.
Максим Степанов, очільник МОЗ України
Нагадуємо, що Кількість хворих на COVID-19 українців не спадає - понад 2,4 тис випадків за добу
Він, зокрема зауважив, що станом на 1 серпня 2020 року, рівень охоплення плановою вакцинацією дітей першого року життя проти поліомієліту, це три дози до року, - складає 45,6% від річного плану.
Рівень охоплення щепленнями від дифтерії, кашлюку та правцю — три дози до року складає 45, 7%; кору, паротиту, краснухи — 45,3%; вірусного гепатиту B — 42%; проти туберкульозу — 48,1%; проти гемофільної інфекції — 44,6%”, - сказав Степанов.
Під час брифінгу очільник МОЗ звернувся до керівництва міста Дніпро, яке 12 вересня святкувало День міста і де зібралося десятки тисяч людей. Він назвав неприпустимим організацію масових заходів під час пандемії COVID-19.
Зазначається, що наразі МОЗ опрацьовує питання заготівлі плазми від осіб, які мають антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2. Цю плазму МОЗ планує використати для виробництва гіперімунного імуноглобуліну для лікування хворих з тяжким перебігом захворювання.
Читайте також: Коронавірус відібрав життя 67-річного буковинця
Максим Степанов 14 вересня обговорить з мерами міст проблему дотримання протиепідемічних заходів