Через значну заборгованість, що нараховує більш як 25 млн гривень, АТ "Чернівцігаз" вимушено звернувся до МКП "Чернівцітеплокомуненерго" з вимогою самостійно припинити відбір газу із газорозподільної системи, як того вимагає закон. Про це повідомляє пресслужба АТ "Чернівцігаз", пише 0372.ua.
Нагадуємо, раніше ми писали: Сьогодні керівництво держави вирішить, чи вводити локдаун в Україні - Офіс Президента
Станом на 30 листопада 2020 року, "Чернівцітеплокомуненерго" заборгувало АТ "Чернівцігаз" 25,1 млн гривень. Зокрема, в листопаді надходження від теплопостачальної компанії склали 575 тисяч гривень, що покрило лише 12% від суми нарахувань за поточний місяць. На 1 грудня борг теплопостачального підприємства складатиме вже 29,8 млн гривень.
Згідно з роз’ясненнями НКРЕКП, з 2018 року регулювання діяльності МКП "Чернівцітеплокомуненерго" здійснюється Чернівецькою міською радою. За словами прес-служби, там же зазначено, що з 2018 по 2020 роки рішень щодо встановлення тарифів на теплову енергію чи коригування окремих складових витрат у структурі тарифів муніципалітетом не приймалося. За висновком державного регулятора, саме це негативно вплинуло на формування нормативів розподілу коштів, зокрема й накопичення заборгованості перед АТ "Чернівцігаз".
Згідно з Кодексом газорозподільних систем та Закону України "Про ринок природного газу" відбір природного газу з газорозподільної системи можливий за відсутності заборгованості перед газорозподільним підприємством.
На минулому тижні, 26 листопада, АТ "Чернівцігаз" направило до МКП "Чернівцітеплокомуненерго" письмову вимогу про самостійне припинення споживання природного газу. Якщо тепловики не відреагують на цю вимогу, окрім плати за послуги розподілу підприємство буде вимушене сплатити ще й компенсацію, яка фактично збільшить нарахування за грудень у два рази.
Читайте також: "Гостювали в родичів": на Буковині оштрафували двох громадян РФ
На Буковині безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит пройшли понад дві сотні осіб