За час карантину згідно статистики кількість повідомлень до поліції щодо фактів домашнього насильства зросла. Так, у Чернівецькій області близько двох сотень людей звернулися через насилля у сім'ї по допомогу до правоохоронців, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що На Буковині знову перекрили дорогу: у с. Берегомет триває "тарифний протест"
Домашнє насильство згідно Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" визначається як дії, характерні для фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, які вчиняються між родичами або подружжям чи між іншими людьми, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.
Звернення до поліції через домашнє насильство
Як повідомили нашій кореспондентці у відділі комунікацій поліції Чернівецької області, за перші три тижні 2021 року, включно й за період січневого локдауну з 8 по 24 січня, до правоохоронців поступило 163 повідомлення по домашньому насильству.
За перевіркою вказаних звернень поліцейські склали 82 протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У поліції пояснили, що традиційно у час зимових свят збільшується кількість звернень на спецлінію "102" щодо насильства у сім'ї. У цей час громадяни святкують, вживають алкоголь, що може провокувати неадекватну або ж агресивну поведінку тощо.
Також зауважується, що у Чернівецькій області більше року працює мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства, яка зазвичай і виїжджає на подібні виклики.
Зазначимо, що як свідчать дані МВС, у 2020 році поліція отримала майже 209 000 заяв про вчинення сімейного насильства, тобто по 570 таких повідомлень щодоби. Це на 47 відсотків більше, ніж у 2019-му. У Нацполіції вважають, що збільшення звернень є сталою тенденцією, що зберігається не один рік і вона пов'язана із широкою інформаційною кампанією, законодавчими змінами та посиленим контролем з боку правоохоронних органів.
Куди потрібно звертатись в разі вчинення домашнього насильства?
До поліцію потрібно звертатися по допомогу у першу чергу. Можна зателефонувати на спецлінію "102" чи звернутися особисто до райвідділу і написати заяву.
Якщо ви потребуєте консультації, а звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин не хочете чи не можете через страх, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:
1. Національна "гаряча лінія" з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
2. Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 (працює цілодобово);
3. Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
4. Урядовий кол-центр 1545;
5. У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103.
І найголовніше, про що просять пам'ятати поліцейські: замовчувати про факти домашнього насильства не варто.
Читайте також: Назвався Іваном з Тернополя: чернівчанина ошукали із доставкою авто з-за кордону
Буковинця спіймали на незаконному перевезенні деревини (ФОТО)