«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров'я протягом 48 годин.
Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.
Уряд рекомендує змінити графіки початку робочого дня
Це зменшить кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті. На місцевому рівні рішення щодо перенесення робочого часу ухвалюють обласні, районні державним адміністрації та Київська міська, разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання.
Органам місцевої виконавчої влади ті іншим держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендується забезпечити гнучкий режим робочого часу, який, передбачає різні години початку і закінчення роботи для працівників.
За можливості ввести дистанційну роботу.
Суб’єктам господарювання на період дії карантину також рекомендується підкоригувати робочий графік. Перенести початок робочого дня на 10 чи більш пізню годину суб’єктам господарювання, які працюють у:
- оптовій та роздрібній торгівлі;
- ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
- поштовій та кур’єрській діяльності;
- тимчасовому розміщенні та організацією харчування;
- страховій діяльності; освіті;
- наданні соціальної допомоги;
- мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.
На період дії карантину робочий день розпочинається:
- о 8 годині - в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- о 10 годині - в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.
Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити чи скорегувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи.