В Україні згідно підрахунків Держстату гречана крупа за рік подорожчала на 34,4%. Зараз кілограм коштує в середньому 32-50 грн, залежно від виробника. Прогнозують, що до кінця року гречка ще додасть в ціні, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Яйця здорожчали на понад 100% і до Пасхи буде чергове зростання: про ціни буковинцям
Експерти кажуть, що за деякий час споживачі можуть побачити цінники з сумою 70-80 грн га кілограм гречки. Про це повідомляє Gazeta.ua. Як розповів виданню виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, причини подорожчання крупи обумовлені різними факторами.
Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.
Подорожчання гречки триває щонайменше рік. Це пов'язано з тим, що в Україні катастрофічний дефіцит власного виробництва. З 2017 року Росія почала просувати свою гречку на український ринок.
Ще одна причина - незакритий кордон із Казахстаном. Оскільки основний ареал вирощування російської гречки - це Алтайський край, вона йшла залізницею через Казахстан. "Там міняли бирки і крупа заходила до нас як казахська. А з Казахстаном у нас договір про вільну торгівлю. Зараз у Росії вже піднялися ціни, вони вирівнялися з нашими. Але все таки ота найдешевша цінова категорію до 35 гривень - це російська гречка. Наші якісні торгові марки коштують 45 гривень і вище", - зазначає директор Міжнародної асоціації гречки.
Українці почали менше споживати гречки, бо вона дорога. Зараз на одну людину припадає 2-3 кілограми на рік. Є інші замінники, більш дешеві — макарони, картопля. Населення збідніло. Люди змушені споживати дешевший, менш якісний продукт. Норма споживання гречки на одну людину встановлена дієтологами ще з радянських часів - це майже 7 кілограмів на рік.
За прогнозами фермерських асоціацій, гречка до кінця 2021 року подорожчає ще на 10-15%. Зі слів експерта, передумов, що гречка подешевшає до збору нового врожаю, немає. Крупа може тільки дорожчати.
У більшості європейських країн немає культури споживання цього продукту. Гречку їдять у Польщі, Словаччині, Болгарії, Франції. А найбільшим імпортером цієї крупи в світі є Японія.
Читайте також: Ціни на молочні продукти зростуть: скільки платитимуть буковинці
Соняшникова олія за рекордно високу суму: про споживчі ціни буковинцям