ціни на продукти
13:10, 24 квітня 2021 р.
Надійне джерело
Кілограм гречки за 80 грн: про невтішні прогнози і зростання цін буковинцям
ціни на продукти
фото з відкритих джерел
В Україні згідно підрахунків Держстату гречана крупа за рік подорожчала на 34,4%. Зараз кілограм коштує в середньому 32-50 грн, залежно від виробника. Прогнозують, що до кінця року гречка ще додасть в ціні, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Яйця здорожчали на понад 100% і до Пасхи буде чергове зростання: про ціни буковинцям
Експерти кажуть, що за деякий час споживачі можуть побачити цінники з сумою 70-80 грн га кілограм гречки. Про це повідомляє Gazeta.ua. Як розповів виданню виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, причини подорожчання крупи обумовлені різними факторами.
Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.
Які причини подорожчання гречки?
Подорожчання гречки триває щонайменше рік. Це пов'язано з тим, що в Україні катастрофічний дефіцит власного виробництва. З 2017 року Росія почала просувати свою гречку на український ринок.
Росіяни освоїли багато нових земель і засіяли їх цією культурою, мають перевиробництво. У результаті, за 4 роки обсяги виробництва гречки в Україні впали втричі - до 60 тисяч гектарів. А мінімально необхідні об'єми для нашої держави - це 150 тисяч гектарів. Тоді ми зможемо нагодувати населення власною гречкою, - говорить експерт.
Ще одна причина - незакритий кордон із Казахстаном. Оскільки основний ареал вирощування російської гречки - це Алтайський край, вона йшла залізницею через Казахстан. "Там міняли бирки і крупа заходила до нас як казахська. А з Казахстаном у нас договір про вільну торгівлю. Зараз у Росії вже піднялися ціни, вони вирівнялися з нашими. Але все таки ота найдешевша цінова категорію до 35 гривень - це російська гречка. Наші якісні торгові марки коштують 45 гривень і вище", - зазначає директор Міжнародної асоціації гречки.
Як зростання вартості змінило попит на цю крупу?
Українці почали менше споживати гречки, бо вона дорога. Зараз на одну людину припадає 2-3 кілограми на рік. Є інші замінники, більш дешеві — макарони, картопля. Населення збідніло. Люди змушені споживати дешевший, менш якісний продукт. Норма споживання гречки на одну людину встановлена дієтологами ще з радянських часів - це майже 7 кілограмів на рік.
Від зростання ціни в основному страждають люди, які хворіють на діабет. Тому що гречана крупа - це основна їжа для них. А в світі кожен 10-й хворий на діабет. Я не кажу вже про інші корисні властивості гречки: вона виводить радіонукліди, містить амінокислоти, яких нема в інших культурах, покращує еластичність судин. Тому її треба їсти в достатній кількості, - каже Сергій Громовий.
За прогнозами фермерських асоціацій, гречка до кінця 2021 року подорожчає ще на 10-15%. Зі слів експерта, передумов, що гречка подешевшає до збору нового врожаю, немає. Крупа може тільки дорожчати.
Запаси дуже малі. Виробники притримують гречку, бо розуміють, що це цінний товар. Тяжко спрогнозувати, на скільки вона подорожчає. Крупа може вже до кінця цього року коштувати 80 гривень, - переконаний Сергій Громовий.
У більшості європейських країн немає культури споживання цього продукту. Гречку їдять у Польщі, Словаччині, Болгарії, Франції. А найбільшим імпортером цієї крупи в світі є Японія.
Читайте також: Ціни на молочні продукти зростуть: скільки платитимуть буковинці
Соняшникова олія за рекордно високу суму: про споживчі ціни буковинцям
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:09
Вчора
16:17
Вчора
16:09
Вчора
15:09
Вчора
14:35
Вчора
11:30
Вчора
11:10
Вчора
10:05
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:34, 13 жовтня
66
17:58, 10 жовтня
1
live comments feed...
Коментарі