Ми звикли, що, говорячи про насильство, мають на увазі жінок, але виявляється, чоловіки також потерпають від нього, однак не скаржаться, про це пише Сайт міста Чернівці 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що В Україні запрацювала безоплатна «гаряча лінія» підтримки батьків після пологів
Щоб дізнатися про причини замовчування чоловіками випадків насильства, Amnesty International провела соціологічне опитування Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків.
За результатами цього опитування дізнаємось, що майже чверть українських чоловіків у дорослому віці зазнавали вуличного насильства. Вдома страждали від побоїв лише 6%.
Зізналися, що в дитинстві та юності зазнали вуличних побоїв, 31% опитаних, а удари ременем та ляпаси вдома отримували 65%.
Найчастіше кривдниками стають також чоловіки. А вдома – батько або вітчим. Рідше – мати або мачуха. Та у більшості випадків постраждалі мовчать.
Найбільшу загрозу несуть також представники криміналу та працівники правоохоронних органів (поскаржилось 78%). А 9% відчувають загрозу від жінок.
У підлітковому віці випадки насильства стаються набагато частіше. Жертвами булінгу і побиття однолітками стали 50% та 47% опитаних відповідно.
Чому мовчать чоловіки
Та незважаючи на велику кількість випадків насильства, 80% респондентів не вважали за потрібне звертатися по допомогу та не намагалися покарати кривдників. Дещо краща ситуація з вуличними інцидентами – майже третина постраждалих повідомляли про побиття.
Чоловіки не звертаються по допомогу тому, що не завжди вважають ситуацію насильством. Адже тільки 48% з них визнали, що обмеження пересування – фізичне насильство, заборона спілкуватися з друзями – психологічне.
Крім того, ляпаси, побиття ременем або інші дії батьків не завжди сприймаються нашими громадянами як насильство.
Є ще одна причина, чому люди не звертаються по допомогу – це усталена думка у суспільстві, що про такі випадки не потрібно говорити взагалі.
Про причини насильства
Опитування виявило не тільки кількість постраждалих від будь-якого насильства, але й дізналося про причини його виникнення. Чоловіки чинять насильство через бажання самостверджуватися (3%), вихлюпнути емоції (18%), вважають, що бути агресивним природно для чоловіка 11%.
Просять залучити державу
І хоча говорити відкрито про насильство щодо себе чоловіки не готові, вони одностайно підтримують тезу про активне залучення держави у вирішення конфліктних ситуацій: ввести жорсткіше покарання за насильство (82%), залучити правоохоронні органи до вирішення цього питання (77%),застосовувати освітні програми для населення щодо неприпустимості насильства (88%).
Кабмін України розподілив 274 092,105 тис. грн субвенції для підтримки постраждалих від домашнього та гендерного насильства. Таке рішення прийняли 30 червня під час засідання уряду. На ці кошти в Україні створять мережу спеціалізованих служб, яка буде складатися з 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб і 40 мобільних бригад.
Джерело: Amnesty International.
Читаєте також:В Одесі чоловік систематично ґвалтував дружину й двох дочок
Безоплатна правова допомога: що собою являє та як її отримати