"Щоб уникнути локдауну": держкомісія розгляне повернення "жовтої" зони в Україні

Засідання комісії з питань техногенної та екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій знову відбуватимуться регулярно у зв'язку із погіршення епідемічної ситуації із захворюваністю на COVID-19, пише 0372.ua.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

За його словами, останнім часом спостерігається погіршення епідемічної ситуації у країні.

"Задля уникнення жорстких локдаунів або "червоних" зон ми маємо діяти на випередження. Ми повертаємося в режим роботи регулярних засідань комісії ТЕБ та НС - з питань техногенної і екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Вже найближчими днями відбудеться засідання, де буде розглядатися питання про встановлення "жовтого" рівня епідемічної безпеки по всій країні", - сказав Шмигаль.

Обмеження "жовтої" зони

Окрім дотримання дистанції в 1,5 метри та масочного режиму, введення "жовтої" зони в Україні означатиме:

  • заборону на організацію та відвідування будь-яких заходів, де на 1 людину виділяється менш як 4 м2 вільного простору;
  • заборону на заповнення кінозалів та театрів більш ніж на 50%;
  • заборону на проведення тренувань у фітнес-центрах і тренажерних залах, де на одну людину виділяється менш як 10 м2 вільного простору;
  • заборону на перевезення пасажирів у громадському транспорті стоячи - дозволено лише на "сидячих" місцях.

Читайте також: В Україні зробили вже понад 10 мільйонів щеплень від COVID - Ляшко

Мер Франківська пообіцяв 100 тисяч гривень жінці, яка завагітніє після вакцинації