Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 роки. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України, пише 0372.ua.
Нагадуємо: У Чернівецькій області запрацював ще один Центр безпеки
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
Автори дослідження проаналізували всю публічну інформацію від Міністерства охорони здоров’я України, Державного експертного центру МОЗ України «Державний реєстр лікарських засобів України», European Medicines Agency, Food and Drug Administration, а також отримали доступ до бази даних ТОВ «Системні маркетингові дослідження» щодо об’ємів продажів лікарських засобів в Україні.
Висновки невтішні: 4 з 10 придбаних найпопулярніших препаратів — неефективні та відсутні в сучасних стандартах лікування. Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності. Серед них: біологічно-активні добавки (БАДи), гомеопатичні засоби, рослинні препарати та деякі популярні лікарські засоби.
2020 р. витрати громадян на лікарські засоби становили понад 48 млрд грн, що на 2 млрд більше, ніж у 2019 р. та на 6 млрд більше, ніж у 2018 р.
На ліки, ефективність яких не доведена, рослинні, гомеопатичні препарати та добавки громадяни витратили 28,93% (2018), 29% (2019) та 28,24% (2020) коштів від загальних витрат в аптеках.
Ліки без доведеної ефективності, на які громадяни у 2020 році витратили найбільше коштів:
- мікронізована очищена флавоноїдна фракція (діосмін+гесперидин)
- S-аденозин-L-метіонін
- Інозину пранобекс
- Тилорон
- Фенібут
- Депротеїнізований гемодериват із крові телят
- ARGININE
- розчин ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової
- Метилетилпірідинолу сукцитат
Загалом у 2020 році українці витратили понад 13,7 млрд грн. на препарати, ефективність та безпека яких не доведена або сумнівна.