Лікування інсульту та інфаркту в Україні повністю безоплатне для пацієнтів, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою. У 2022 році ці послуги залишаться в пріоритеті — за них буде підвищено тариф та висуватимуться нові, більш жорсткі умови. Це значно покращить доступ пацієнтів до якісного лікування інсультів та інфарктів, пише 0372.ua.
Нагадуємо: Як буковинцям одягатися взимку, щоб не захворіти: поради МОЗ
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
За третій квартал 2021 року лікарні Чернівецької області надали медичну допомогу 551 пацієнтам з інсультом та 159 з інфарктом.
Допомогу пацієнтам при гострому мозковому інсульті за договором з НСЗУ надавали 7 лікарень. Інфаркт за Програмою медичних гарантій лікують у 1 медзакладі області. За надані послуги пацієнтам ці лікарні отримали від НСЗУ сумарно більше ніж 13,5 млн грн, з яких найбільше за надання допомоги пацієнтам з інсультами — понад 9,2 млн грн.
Серцево-судинні захворювання залишаються серед основних причин смертності в Україні. А витрати на їх лікування сильно б’ють по кишенях українців. Саме тому Національна служба здоров’я пріорітезує лікування інсультів та інфарктів у Програмі медичних гарантій та платить за підвищеним тарифом за ці види послуг. Адже високий тариф — це посилення фінансового захисту пацієнтів.
Наголошуємо, що лікування інсульту, інфаркту або госпіталізація з підозрою на них в лікарнях, які уклали договір з НСЗУ, повністю безоплатні для пацієнта. До переліку безоплатних послуг входить: первинний огляд, всі обстеження, лабораторні та інструментальні дослідження, безпосередньо лікування та хірургічні операції, ліки з Нацпереліку та знеболення, а також реабілітація та харчування.