• Головна
  • 710 пацієнтів з інфарктами та інсультами були безоплатно проліковані в Чернівецькій області в III кварталі
Здоров'я
14:06, 25 грудня 2021 р.
Надійне джерело

710 пацієнтів з інфарктами та інсультами були безоплатно проліковані в Чернівецькій області в III кварталі

Здоров'я
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Лікування інсульту та інфаркту в Україні повністю безоплатне для пацієнтів, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою. У 2022 році ці послуги залишаться в пріоритеті — за них буде підвищено тариф та висуватимуться нові, більш жорсткі умови. Це значно покращить доступ пацієнтів до якісного лікування інсультів та інфарктів, пише 0372.ua.

Нагадуємо: Як буковинцям одягатися взимку, щоб не захворіти: поради МОЗ

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

За третій квартал 2021 року лікарні Чернівецької області надали медичну допомогу 551 пацієнтам з інсультом та 159 з інфарктом. 

Допомогу пацієнтам при гострому мозковому інсульті за договором з НСЗУ надавали 7 лікарень. Інфаркт за Програмою медичних гарантій лікують у 1 медзакладі області. За надані послуги пацієнтам ці лікарні отримали від НСЗУ сумарно більше ніж 13,5 млн грн, з яких найбільше за надання допомоги пацієнтам з інсультами — понад 9,2 млн грн.

Серцево-судинні захворювання залишаються серед основних причин смертності в Україні. А витрати на їх лікування сильно б’ють по кишенях українців. Саме тому Національна служба здоров’я пріорітезує лікування інсультів та інфарктів у Програмі медичних гарантій та платить за підвищеним тарифом за ці види послуг. Адже високий тариф — це посилення фінансового захисту пацієнтів. 

Наголошуємо, що лікування інсульту, інфаркту або госпіталізація з підозрою на них в лікарнях, які уклали договір з НСЗУ, повністю безоплатні для пацієнта. До переліку безоплатних послуг входить: первинний огляд, всі обстеження, лабораторні та інструментальні дослідження, безпосередньо лікування та хірургічні операції, ліки з Нацпереліку та знеболення, а також реабілітація та харчування. 

710 пацієнтів з інфарктами та інсультами були безоплатно проліковані в Чернівецькій області в III кварталі, фото-1

У 2022 році лікування гострих інсультів та інфарктів залишаться в пріоритеті НСЗУ — лікарні будуть отримувати оплату за підвищеними тарифами. Разом з тим, до медустанов, що укладуть договір з НСЗУ на надання цих послуг пацієнтам, будуть висуватися посилені вимоги.  Так, у наступному році НСЗУ укладатиме договори лише з тими медзакладамии, що у 2021 році пролікували 100 інсультів. Ця цифра означає, що в цьому закладі лікарі та весь медичний персонал має практику лікування інсультів. А це гарантії для пацієнта, що якщо вони потрапляють в цю лікарню, їм нададуть вчасну і якісну допомогу. 

Посилені вимоги будуть висуватися і до медзакладів, де лікують інфаркти — заклад має пролікувати за 2021 рік 50 інфарктів.  У 2022 році Програма медичних гарантій ще більше посилює фокус на потребах та безпеці пацієнта. Високі вимоги до медичних закладів та збільшені тарифи стимулюватимуть їх ставати кращими, а якість медичної допомоги та захищеність пацієнтів зростатиме.

Читайте також: Благодійники передали пологовому будинку у Чернівцях дороговартісне обладнання (ФОТО)

На Буковині лікарні отримали понад 13,5 млрд на лікування хворих з інсультом та інфарктом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівецька область #лікування інфаркту #лікування інсульту
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...