Скільки коштує купити продукти на одну людину? Сайт Чернівців перевірив на власному досвіді.
Протягом останніх кількох тижнів українці особливо обурилися новою вартістю курячих яєць. Із цього приводу в інтернеті вже створено чимало мемів та жартів. Антимонопольний комітет навіть взявся розслідувати, із чим це пов'язано.
Читайте: В Україні розслідуватимуть, чому яйця подорожчали на 54 відсотки
Чому в Україні подорожчали яйця і що буде далі
Та й взагалі життя не дешевшає. А скільки ж коштує купити мінімальний набір продуктів? Ми вирішили порахувати самостійно. Не будемо виводити якусь середньостатистичну суму на продуктовий кошик для кожного чернівчанина, адже потреби у всіх індивідуальні. А наведемо те, що вийшло у нас після походу по кількох продуктових магазинах та на ринок.
Днями журналістка сайту 0372.ua купила собі мінімальний набір найнеобхідніших продуктів, тобто в розрахунку на одну людину. Те, що вийшло в сумі, та за якими цінами наша журналістка купляла, наводимо нижче.
Огірки - 85 грн/кг;
Банани - 60 грн/кг;
Масло вершкове - 55 грн за 200 г;
Яйця - 108 грн два десятки;
Хліб темний - 23 грн;
Печериці - 65 грн/кг;
Горіхи кеш'ю смажені - 60 грн за 200 г;
Помідори - 40 грн/кг;
Перець - 28 грн/кг;
Зелень (кріп, петрушка) - 20 грн за маленький пучок;
Зелена цибуля - 20 грн маленький пучок;
Чай - 52 грн за упаковку;
Кава - 90 грн за 200 г;
Печиво вівсяне - 31 грн за пів кіло;
Цукор - 39 грн/кг;
Рис - 61 грн/кг;
Куряча грудка - 118 грн/кг;
Сир твердий 85 грн за 300 г;
Яблука - 10 грн/кг;
Капуста - 30 грн/качан.
Загальна сума - 1080 грн.
Звісно, на думку читачів, щось можна було б прибрати з цього списку (наприклад, кеш'ю), а щось додати (наприклад, олію, гречку, буряк, картоплю). Але, знову ж таки, все індивідуально.
А яку суму ви зазвичай витрачаєте, щоб закупитися найнеобхіднішими продуктами? І на який період часу ви звикли скуплятися? Діліться.
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)