Що таке професія контролера у комунальному транспорті? І чому вона набагато складніша, ніж може здатися на перший погляд?
Минулого року у тролейбусах кондукторів замінили контролери. Все тому, що комунальний транспорт почав поступово переходити на безготівкову оплату проїзду. А замість тих, хто видавав паперові квитки, на маршрутах почали працювати люди, які перевіряють, чи сплатили пасажири за електронний квиток.
З часом контролери почали працювати не тільки у тролейбусах, а й у комунальних автобусах.
Між пасажирами та контролерами все ще нерідко виникають конфлікти та суперечки, непорозуміння та невдоволення. Зазвичай все через те, що система безготівкової оплати поки працює не ідеально. З найпоширеніших причин - збої в роботі банківської системи, в програмі валідаторів, в роботі мобільних додатків, відсутність мобільного інтернету або GPS-сигналу (коли були перебої зі світлом), відсутність грошей на картці, все ще не оформлена пільгова/студентська/шкільна картка тощо.
Так, відносно нещодавно пасажири скаржилися на те, що Чернівецьке тролейбусне управління знімає з їх карток гроші, коли люди не користуються транспортом.
Були непорозуміння і щодо того, чи мають пільговики не з Чернівців платити за проїзд у комунальному транспорті.
- Але як це - працювати контролером у комунальному транспорті, щодня комунікувати з понад 200 людьми, постійно вирішувати конфлікти та бути готовим до чогось серйознішого, ніж коротка суперечка з пасажиром?
- Як змусити пасажира перейти на спокійний тон з підвищених інтонацій?
- Що робити, коли справа дійшла до виклику поліції?
- Взагалі якими знаннями та навичками має володіти контролер, аби знайти підхід до всіх людей і не довести звичайну перевірку квитка до бурхливого конфлікту?
Про все це сайт 0372.ua дізнався зі спілкування з контролером ЧТУ. Також з одним з контролерів Управління ми провели робочий день - поїздили разом на маршрутах і поспостерігали за роботою. Тож вмикайте наше нове відео - ви все побачите, а також почуєте відповіді на перелічені вище та інші запитання.