1 березня 2025 року о 23:50 на 195 км 800 м автодороги Н-03 Житомир-Чернівці водій автомобіля марки "Мітсубісі Лансер" був затриманий поліцією за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.
За результатами тестування алкотестером "Драгер", який проводився на місці зупинки, рівень алкоголю в крові водія склав 2,62 проміле, що значно перевищує допустимі норми, встановлені ПДР України. Про це журналісти видання 0372 дізналися із постанови суду.
Це стало підставою для порушення вимог п. 2.9(а) ПДР України та вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Будьте в курсі головних новин, слідкуйте за нами у Viber
Крім того, водій не лише керував транспортом у нетверезому стані, але й порушив ще низку правил дорожнього руху, що призвело до ДТП. У той самий день, о 23:50, на тій самій ділянці дороги водій не обрав безпечну швидкість руху, не був уважним на дорозі і не дотримувався безпечного інтервалу між транспортними засобами. В результаті цього він втратив контроль над автомобілем, що призвело до з’їзду в кювет. Унаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, а його власник зазнав матеріальних збитків.
Дії водія стали порушенням пунктів 2.3б, 2.9а, 12.1 та 13.1 ПДР України і відповідно підпадають під адміністративні правопорушення за статтями 124 та 130 КУпАП. Під час судового засідання, яке відбулося за відсутності водія, було підтверджено, що він був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи.
Водночас він не подав клопотання про відкладення розгляду справи, а його відсутність не стала перешкодою для подальшого судочинства. Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, визнано, що затягування розгляду справи з боку водія не відповідає принципам судочинства, що вимагають швидкого та ефективного розгляду справ.
Зібрані докази, зокрема протоколи про адміністративні правопорушення, рапорти працівників поліції, акт огляду на стан алкогольного сп’яніння, схема місця ДТП та відеозапис з місця події, підтвердили факт скоєння правопорушення водієм. Суд, розглянувши справу, дійшов висновку, що вина чоловіка у скоєнні правопорушень є безперечною. Тому рішенням суду було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 17 000 грн (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Крім того, водієві було стягнуто судовий збір на суму 605 грн 60 коп. Згідно з рішенням суду, зазначені штрафи та судовий збір повинні бути сплачені у встановлений строк, зокрема через спеціальні рахунки для таких платежів.
Таким чином, суд врахував усі обставини справи і застосував санкції, передбачені законодавством, аби у майбутньому запобігти подібним правопорушенням та забезпечити безпеку дорожнього руху. У разі незгоди з постановою, водій має право подати апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду впродовж 10 днів з дня винесення постанови.
Цей випадок є черговим нагадуванням про важливість дотримання правил дорожнього руху та необхідність відповідальності водіїв за своєчасне і адекватне реагування на дорожню ситуацію. Спільними зусиллями громадян та правоохоронних органів можна забезпечити належну безпеку на дорогах та знизити кількість аварій, що виникають через порушення правил руху.
Читайте також: У Чернівцях суд виправдав ветерана, якого звинувачували у п’яному керуванні