Діти-переселенці з Харкова отримали спеціальний статус у Чернівцях

Виконавчий комітет Чернівецької міської ради 8 квітня 2025 року ухвалив рішення про надання правового статусу двом дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Діти переселилися з Харкова та зазнали психологічного насильства через бойові дії. Про це журналісти видання 0372 дізналися із документа. 

Переселенці з Харкова отримали захист у Чернівцях

Служба у справах дітей міської ради подала документи щодо двох малолітніх переселенців з Харківської області. Обидві дитини разом із матерями мешкали в Харкові до початку активних бойових дій у регіоні. Після вимушеного переселення родини отримали статус внутрішньо переміщених осіб та стали на облік у Чернівецькій міській територіальній громаді.

Зараз діти проживають у Чернівцях та потребують додаткового соціального захисту через психологічні травми, яких вони зазнали. Виконком міської ради розглянув ситуацію на засіданні комісії з питань захисту прав дитини 19 березня 2025 року та підготував відповідне рішення.

Підписуйтесь на нас в Instagram

Правовий статус гарантує додатковий соціальний захист

Надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, – важливий крок для забезпечення соціального захисту малолітніх громадян. Цей статус дає право на:

  • Отримання соціально-психологічної допомоги
  • Доступ до спеціалізованих реабілітаційних програм
  • Медичне обслуговування та психологічний супровід
  • Додаткові гарантії соціального захисту

Рішення виконкому ґрунтується на нормах українського законодавства, зокрема на статтях 34 та 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанові Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

Чернівці продовжують піклуватися про переселенців

Міський голова Роман Клічук та його заступник Юрій Лесюк приділяють значну увагу питанням соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, особливо дітей. У Чернівцях діє комплексна програма підтримки для родин, які вимушено покинули домівки через війну.

«Захист дітей, які постраждали від воєнних дій, – один із пріоритетів нашої роботи. Ми робимо все можливе, щоб діти отримали необхідну психологічну та соціальну підтримку», – зазначають у міській раді.

Рішення виконавчого комітету набуло чинності з моменту його оприлюднення на офіційному вебпорталі Чернівецької міської ради. Контроль за виконанням рішення покладено на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Юрія Лесюка.

Довідка

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, надається відповідно до методичних рекомендацій Міністерства соціальної політики України. Основні критерії для надання такого статусу – це наявність психологічного, фізичного, сексуального насильства, або викрадення, залучення до участі у військових формуваннях чи незаконне утримання дитини.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну тисячі дітей отримали цей статус по всій країні, що дозволило державі та місцевим органам влади створити додаткові механізми захисту для найбільш вразливої категорії громадян – дітей, які стали жертвами війни.

Читайте також: Рекреаційні зони в лісах Буковини: де відпочити на природі