Двох чоловіків засудили за спробу обману ухилянта від мобілізації на Буковині

Дизайн: 0372

Кіцманський районний суд Чернівецької області розглянув кримінальну справу щодо двох чоловіків, яких спочатку обвинувачували в організації незаконного переправлення через державний кордон України.

Про це журналісти видання 0372 дізналися із матеріалів справи.

Суд встановив, що у вересні 2024 року двоє обвинувачених організували схему обману громадянина, який нібито хотів незаконно перетнути кордон. Один з обвинувачених зустрівся з потерпілим на вулиці Садовій у Чернівцях і запропонував послуги з переправлення за кордон за 5000 доларів США. Пізніше ціна зросла до 7000 доларів.

10 вересня 2024 року біля готелю "Буковина" в Чернівцях обвинувачені зустрілися з потерпілим та обговорили умови "переправлення". Вони домовилися, що перевезення відбудеться лише після передачі всієї суми коштів.

Схема обману та затримання

Протягом 10-23 вересня 2024 року обвинувачені підтримували зв'язок з потерпілим, обговорюючи деталі нібито майбутнього перетину кордону. 23 вересня увечері один з обвинувачених на автомобілі "Renault Logan" забрав потерпілого з автостанції в Чернівцях і повіз до села Мамаївці.

Біля готелю "Колвік" у Мамаївцях потерпілий передав 7000 доларів США за послуги з переправлення. Після цього його мали пересадити в інший автомобіль, який би довіз до центру села Драчинці. Однак на цьому етапі поліція затримала обвинувачених.

Суд встановив, що реальних можливостей для організації переправлення через кордон у обвинувачених не було. Відстань від Драчинців до державного кордону становить понад 50 кілометрів, а конкретного плану подальших дій не існувало.

Судове рішення та покарання

Кіцманський районний суд перекваліфікував дії обвинувачених з організації незаконного переправлення через кордон (частина 3 статті 332 КК України) на замах на шахрайство в умовах воєнного стану (частина 2 статті 15, частина 3 статті 190 КК України).

Суд призначив обом обвинуваченим по три роки позбавлення волі, але звільнив їх від відбування покарання з випробуванням на три роки. Під час випробувального терміну вони повинні періодично з'являтися до органу пробації, повідомляти про зміну місця проживання та не виїжджати за межі України без погодження.

Одного з обвинувачених звільнили з-під варти прямо в залі суду, а другий раніше був звільнений під заставу. З кожного з них стягнуто по 2785,65 гривні процесуальних витрат на проведення експертизи.

Читайте також: Посадовець сільради на Буковині завдав державі збитків на 1,8 млн грн через незаконне відчуження лісів (ФОТО)