За даними Держслужби з питань надзвичайних ситуацій, від початку антитерористичної операції з території Донецької та Луганської областей переміщено і розселено понад 50,4 тисячі осіб, з них 18,2 тисячі дітей та 5,9 тисячі інвалідів та осіб похилого віку.
Більшість переселенців направляються на тимчасове проживання до столиці. У зв'язку з цим, влада Києва повідомляла, що Київ не взмозі всіх розмістити і спонукала переїжджати в інші регіони України.
Нещодавно у ЗМІ почала з'являтися новина, що у Києві дві сотні переселенців з Сходу живуть в ангарі заводу. Табір біженців - близько 200 осіб - знаходиться в заводському ангарі неподалік від станції метро «Видубичі». ЗМІ повідомляють, що табір організувала одна з релігійних організацій. Тут можна зустріти біженців з Донецька, Краснодона, Свердловська, Краматорська, Луганська та інших регіонів Сходу, де перебували терористи. Це люди, які втікали від бойових дій, є й ті, хто відомий своєю проукраїнською позицією і боїться повертатися. Про це у Facebook пише журналіст Всеволод Філімоненко, який побував в ангарі.
Переселенці дбають про чистоту свого тимчасового житла: не заходять в спальні приміщення з їжею, і навіть курити намагаються за межами двору. Для життя тут є практично все: кухня, рукомийники, пральні машини, пристойні душові та туалети. Правда, скаржаться на брак холодильників. Продуктами забезпечує організація, часто приходять і небайдужі кияни: приносять овочі та фрукти для дітей, дізнаються, що ще потрібно. Хтось з переселенців вже знайшов роботу, однак хочуть повернутися в свої домівки.В Координаційному центрі з допомоги біженцям в Чернівцях розповіли, що на сьогодні в області зареєстровано 924 переселенці з Криму та зони АТО. Волонтери надають допомогу у вирішенні побутових проблем біженців.«Тимчасово поселяємо в гуртожитках, або в оселях небайдужих людей, які зголосилися прийняти людей. Також надаємо гуманітарну допомогу, моніторимо сім"ї, питаємо чого вони потрибують», розповідає Олена Раца з Волонтерського руху Буковини.Пані Олена розповіла, що не всі переселенці знайшли роботу, деякі перебувають на обліку в Центрі зайнятості. Хтось влаштувався на будівничу роботу разом з житлом.123 переселенці вже повернулися на Схід, здебільшого в Словянськ, Краматорськ. Однак, все ще прибувають нові постраждалі. 29 липня до Чернівців на оздоровлення в таборі прибуло 40 дітей з Краматорська.
Студетка з Севастополя розповідає, що приїхавши в Чернівці вона жила в друзів, а потім місяць знімала кімнату в центрі. Для неї питання житла є одним з першочергових, адже у вересні почнеться навчальний рік у ЧНУ і дівчина повернеться з Чернівців.
Фото Всеволода Філімоненка з київського ангару дивіться нище.