Депресія після відпустки: що робити?

Досить часто початок осені асоціюється із закінченням відпустки, що викликає апатію, неуважність, пасивність та цілковиту неготовність людини приступити до трудових буднів. Психологи називають такий стан «синдромом відпустки», що може перерости у затяжну депресію.

Існує безліч способів боротьби із втомою та негативним настроєм, але методи виходу із стану нудьги повинні бути індивідуальними для кожного. Проте, є декілька універсальних та практичних порад, які допоможуть кожному безболісно влитися у робочу атмосферу.

По-перше, потрібно заздалегідь підготуватися до свого повернення, скласти список справ першої необхідності, які чекатимуть на вас після повернення. Такий чіткий план дій допоможе уникнути зайвого стресу та паніки.

По-друге, не забувайте, що після відпустки необхідно адаптуватися до реалій буденності, тому потрібно повернутися за 2-3 дні до початку роботи. Це дасть можливість акліматизуватися та позитивно налаштуватись.

По-третє, намагайтесь періодично цікавитись новими, подіями та справами, що відбуваються на роботі під час вашої відсутності. Така інформація допоможе бути готовим до будь-яких змін.

Зрештою, бережіть свої сили після відпустки, не варто одразу рватися в бій, адже вся заощаджена енергія досить швидко розтратиться. Намагайтеся працювати в помірному ритмі – це допоможе влитися в робочу атмосферу без зайвих стресів.

Реклама
17:00, Сьогодні