До складу сонячної електростанції входять інвертори, які є важливою складовою всієї системи. Система буде працювати правильно і ефективно, якщо цей елемент буде обраний і встановлений, відповідно до інструкції. Інвертор встановлюють для того, щоб відбувалася постійна трансформація постійного струму в змінний струм. Інвертор можна назвати серцем системи, яка забезпечує електроенергією за допомогою сонячних променів. Інвертор для сонячних батарей повинен бути якісним і надійним.

При виборі інвертора важливо враховувати те, куди він буде встановлений, і як його будуть використовувати. У наш час виробники пропонують мережеві інвертори у широкому асортименті, тому вибір може бути скрутним. Інвертор оснащує сонячну батарею енергією, а його потужність і кількість будуть впливати на те, яку потужність буде мати батарея.

Крім правильного вибору інвертора не менш важливим є правильний монтаж. Основне завдання інвертора – перетворення постійного струму, які він отримує від сонячних батарей, струм змінний. Напруга в 220 Вольт дозволяє використовувати енергію для забезпечення роботи побутових приладів. Друга назва мережевого інвертора – синхронний перетворювач. Їх відмінною особливістю є наявність синхронізації вихідного напруги, а також струм зі стаціонарною мережею. Завдяки мережевому інвертору відбувається перетворення постійного струму, енергію для якого отримують з сонячних модулів.

Мережеві інвертори використовують тоді, коли напруга характеризується стабільністю. Мережевий інвертор працює на енергії. Яку виробляють фотомодулі. Якщо споживання енергії буде меншим, ніж можуть виробити фотомодули, то залишки електроенергії будуть йти у зовнішній простір.

Мережеві інвертори з резервуванням. Вони сприяють не тільки заряду акумуляторів від мережі, але віддачі виробленої електроенергії в ту ж мережу. Якщо станеться аварія, інвертор буде працювати автономно. У даний тип інвертора вбудований спеціальний контролер заряду.

Мережеві інвертори мають номінальну вихідну потужність. Вихідна напруга показує і визначає, яка напруга повинна мати мережу, до якої підключають інвертор. ККД мережевого інвертора зазвичай складає більше 94 відсотків.

Сучасні оселі часто піддаються перепадів напруги і перебоїв з електрикою. Найбільше від цього страждає система опалення, так як у більшості будинків воду нагрівають за допомогою електроенергії. Інвертор призначений для трансформування постійного струму в змінний.