Майже всі меблеві корпусу роблять з ДСП, а ось фасади - особа кухні - можуть бути самими різними. Якщо розраховуєш витратити на кухонний гарнітур не дуже велику суму, купуй дверцята з ДСП з покриттям, бажаєш отримати більш довговічні меблі - вибирай МДФ, натуральне дерево або дорогий пластик.
-
Пластик. Тонким шаром пластика покривають ДСП або МДФ і отримують фасади на будь-який смак - від «дерев'яних» (наприклад, венге) до глянцевих різних відтінків. Відмітна особливість таких дверцят - торцювання по периметру або з двох сторін, яка подобається далеко не всім. Пластик - найдешевше і зручне у використанні покриття - на ньому не залишається слідів від пальців, розлучень після миття, не сильно видно забруднення. А ось наскільки такі меблі буде довговічна, залежить від якості покриття і виду обробки країв - щоб дізнатися про це, уважно подивися, як зроблений зразок на стенді.
-
Шпон. Якщо грошей на меблі з натурального масиву не вистачає, купуй гарнітур з ДСП або МДФ, закритий шпоном - тонкою пластиною з дерева. Хороший це матеріал чи поганий? Все залежить від класу шпону і якості меблів. Є дешеві недовговічні фасади, зроблені на старому обладнанні, а є дверцята, за зовнішнім виглядом яких навіть не відрізниш, що це - шпон або масив. Вибираючи матеріал, орієнтуйся на ціну і виставкові моделі.
-
Емаль. Фасади з МДФ, покриті матовою або глянсовою емаллю, - найпопулярніші в кухнях модерн. По-перше, їх роблять в нашій країні, тому меблі виходить доступною. По-друге, існує до 300 відтінків і все фарби яскраві. По-третє, кухні з такими фасадами можна робити закругленими і наносити на них будь-який вподобаний малюнок. У догляді фарба невибаглива, головне - не мити її засобами з хлором і не дряпати. На глянцевих дверцятах залишаються сліди від пальців, тому треба підібрати великі ручки і не використовувати систему пуш-ап. А ось наскільки швидко відпаде емаль, залежить від кількості шарів лаку.
-
Плівка. Увійшовши в моду глянець також можна зробити за допомогою плівки, наклеєною на МДФ. За ціною вона майже дорівнює емалі, а ось за якістю поступається фарбі - її можна порізати ножем.
-
Дерево. Вибираючи натуральний гарнітур, зупинись на твердих породах деревини, найнадійніша - дуб.
-
Цілісний пластик. Нещодавно на нашому ринку з'явилися фасади з цільного пластику паропана - різнобарвного акрилу товщиною 18 мм. Цей матеріал майже вічний: не боїться вологи, високої температури, хімікатів. Однак подряпатися він може, тому для стільниць його використовувати не можна. А найголовніший його мінус - дорожнеча.
Знайди найкращу стільницю
Ще один важливий елемент кухонного гарнітура - стільниця. Матеріал для неї повинен бути стійким до постійного контакту з посудом, вологою і температурою.
-
ДСП і пластик. Це демократичний варіант стільниці. Плита товщиною 38 мм під високим тиском покрита шаром пластика, що робить матеріал досить міцним. Всередині стільниця просякнута водовідштовхувальним основою, тому при попаданні вологи вона не деформується. Правда, ставити гарячі сковорідки і різати на ній не можна.
-
Штучний камінь. Стільниці з corian або montelli вважаються більш міцними. Навіть якщо ти випадково подряпати або поставиш на них гарячу сковорідку, штучний камінь відшліфують і повернуть йому первісний вигляд. До речі, тільки corian готовий служити без капітального ремонту більше 15 років. Мало того - з нього можна зробити стільницю будь-якої форми без швів.
-
Натуральний камінь. Якщо хочеш безбоязно ставити на стіл сковорідки і різати на ньому, купуй стільницю з натурального каменю. Втім, у нього є мінуси - мармур занадто пористий, тому брудниться від червоного вина і кави.
-
Сталь. Матеріал не з дешевих, зате стільниця буде вічна.
У виробника "Мік Мебелі" в Київі замовити кухню можна з будь-якої стільницею, фасадом і наповненням.