Сонцезахисні системи на вікна захищають їх від яскравого світла з внутрішньої і зовнішньої сторін. Головні їх переваги - поліпшення теплоізоляції будівлі і зниження тепловтрат приміщень http://vilargo.net/

Грамотно підібрані сонцезахисні системи дозволяють знизити витрати на обігрів взимку і на кондиціонування влітку.

Різновиди сонцезахисних систем

Існує два типи сонцезахисних систем для вікон, що розрізняються за способом установки:

вбудовані в віконний проріз;

накладні.

Також системи бувають зовнішніми і внутрішніми. Внутрішні можу стати чудовою альтернативою звичним штор.

Найбільшого поширення набули такі сонцезахисні конструкції для вікон:

жалюзі з різних матеріалів (вертикальні і горизонтальні);

рулонні штори.

Переваги різних сонцезахисних систем вимагають окремого вивчення.

Вертикальні жалюзі

Вертикальні жалюзі - це економічний спосіб декору вікон і захисту приміщень від сонця.

Такі сонцезахисні системи створювалися для вертикальних вікон, панорамного скління і великих рам. Найчастіше вони виготовляються зі спеціальної тканини, яка не вигорає на сонці, але також в ходу алюмінієві, пластикові або мотузкові моделі. Кількість колірних рішень практично не обмежена: є однотонні жалюзі і з візерунками. Виготовлення здійснюється під розміри конкретного вікна.

Горизонтальні жалюзі

Горизонтальні жалюзі - це класичне і найбільш поширене рішення для вікон невеликих і середніх розмірів. Головною перевагою таких сонцезахисних систем є їх мінімальна ціна.

Існують горизонтальні жалюзі з алюмінію, тканини, дерева і пластика. Вони виготовляються в будь-яких розмірах і колірних варіаціях. Монтажні роботи максимально прості, тому установка займає мінімум часу.

Горизонтальні жалюзі стійкі до корозії, вони не вигорають і довго зберігають первозданний зовнішній вигляд. Щоб урізноманітнити зовнішній вигляд, можна замовити жалюзі з малюнком, який видно, коли ламелі утворюють єдине полотно.

Рулонні штори

Вважається, що найкраще з пластиковими вікнами поєднуються рулонні штори, які можуть виготовлятися з тканини будь-якої щільності.

Є моделі з коробами і без коробів, існує кілька способів змотування в рулон. Такі сонцезахисні системи мають мінімально казенний вигляд, тому добре виглядають в будинку і роблять більш затишним офісний інтер'єр.

Якщо необхідна система, яка буде захищати вікно не тільки від сонця, але і від зловмисників, варто встановити ролети. У всіх решта випадках вибір робиться відповідно до смаковими уподобаннями, проте вертикальні жалюзі гарні для панорамних вікон, горизонтальні - для вузьких, а рулонні - для пластикових.