Стальні й керамічні, на шкіряному ремінці – і браслеті із «міланським» плетінням, спортивнім та з турбійоном… Розмаїття мануфактур нагадує літнє небо у час зорепаду. І визначитись з «best of the best» доволі складно.

Для щорічного рейтингу авторитетних економічних видань і світових таблоїдів, передусім важлива думка споживача. У тренді швейцарські марки з репутацією, отож попит на Rolex, Omega, Audemars Piguet, Longines, Ulysse Nardin, Hublot, Blancpain, Chopard тощо не вгасає. Смаки українців подібні до вибору європейської клієнтури - переконані менеджери інтернет-магазину Імідж, звертаючи увагу на динаміку споживацької активності.

За даними західних бізнес-порталів, під час кризи дорогий годинник стає більш привабливим для раціонального покупця, який не бажає зберігати гроші «в скляній банці» і не прагне ризикових інвестицій в дешевизну.

Мода на якість

годинники

За маркуванням виробу апріорі стоїть гарантія його якості. Якщо це авторитетний «ролекс» (оригінал чи його фірмова репліка), за товарну бездоганність хронометра не переживайте. Співвітчизники навчились ретельніше обирати торгівельні майданчики, выдтак «швейцарію» у підземці та на базарі «шопінгують» рідше.

Естетика та функціонал розгалужують смаки. Прискіпливий клієнт звертає увага на:

  • особливості дизайну (стиль, творчу манеру);
  • хронометричні опції;
  • використані матеріали.

В залежності від вподобань, обирають кварц, механіку та моделі з турбійоном. Серед матеріал лідирує ювелірна сталь (альтернатива золоту та платині у брендових репліках), сапфірове та мінеральне скло. Стильова палітра – фешн, елегантність, спорт, старт.

Охоче замовляють й екземпляри із рідкісних колекцій, а також хронометри ювелірних серій.

Кращі з найкращих

  • Особливість всіх лінійок Patek Philippe - в обмеженості екземплярів. Щорічні обсяги виробництва ледь сягають 16 тис штук, а це свідчить про високий статус «патеків» (і оригіналів, і копій). Яскравим прикладом неперевершеності творчого гену компанії лишається культова модель Calibri-89: виріб з 36-ма функціями збирали близько 9 місяців з 1728 найдрібніших деталей.
  • Компанія Vacheron Constantin – богемний стиль завжди і для кожного. Оригінальні «вашерони», придбати котрі здатні лише заможні та до нестями закохані у бренд колекціонери, коштують від 10 тисяч євро. Ознаками брендовості вважаються характерний мальтійський хрест на полі циферблата, схильність до складних конструкцій (скелетонів), рідкісні техніки декору (турецькі орнаменти, оздоблення камінням, шкіра крокодила).
  • Діамантовий візир - ювелірні годинники Chopard, котрі найчастіше купують на дарунок своїм коханим. Жіночність та витонченість властиві живій динаміці блискучих камінців. Придбати шедеври із справжніми «плаваючими діамантами» раціоналісти не вирішують, адже серія Happy Diamonds теж реплікована.