Солодкі словосполучення: «свій дім», «свій магазин», «свій бізнес». Кожен з нас хотів би виголосити щиро відразу кілька з них, якби у нього була така можливість в житті. Люди хочуть бути незалежними від оточуючих, вони хочуть мати свій власне джерело для життя, а також своє власну маленьку справу, яка може забезпечити їх. І якщо зійде таке щастя, що вам дістанеться своя квартира, то ми хочемо, щоб вона була зручною і комфортною. Від чого залежить комфорт? Запитаємо у експертів з освітлення, компанії TM VELA ( https://vela.com.ua/ ).

Свій будинок (квартира). Тут комфорт буде залежати від двох речей. Перше, щоб усередині було тепло і затишно. Друге, щоб усередині було світло і зручно. Перше завдання вирішується за рахунок дизайну, меблів і системи опалення. А друге завдання вирішується за рахунок правильного світла, грамотно підібраних світильників, оптимального розміщення та гнучкості настройки. Начебто, це просто світло, що тут такого? Ну, трекові світильники ( https://vela.com.ua/track_systems/ ), ну, гнучкі стрічки з різними наклейками. Але, експерти по вибору світильників для освітлення з вами не погодяться. Потрібно враховувати кілька факторів.

Розміри і форма приміщення (кімнати). Кожен квадратний метр приміщення повинен отримувати свою фіксовану норму світлового потоку. Вимірюється в люксах, і нормою вважається 400 люксів на 1 квадрат. Якщо цей показник буде нижче, то в кімнаті буде тьмяно, якщо набагато вище, то тоді дуже яскраво і дискомфортно. Потім, круглі світильники відмінно підходять для квадратних, рівних кімнат. Якщо вона витягнута, або це коридор, то тоді краще використовувати подовжені світильники у вигляді панелей.

Точки інтересу у вашій квартирі, офісі, приміщенні. Якщо є особлива шафа, стенд, стіл з нагородами, сувенірами, подарунками, сюрпризами, то його варто виділити освітленням. Для цього підходять трекові світильники. Невеликі лампочки, які можна розгортати в потрібному вам напрямку, змінювати інтенсивність світла, додавати або зменшувати кількість штук. Величезна кількість трекових світильників є в магазині TM VELA. Абсолютно різних.

Призначення ваших приміщень. Для житлових квартир найкраще підходять лампи і світлодіодні світильники ( https://vela.com.ua/office-svet/ ). Для комерційних і технічних приміщень підійдуть потужні прожектори, промислові лампи, консольні і декоративні ліхтарі. Не варто пробувати вбити двох зайців одним рішенням. Поставити собі прожектор в цех і чекати від нього чудес яскравості. Ні, прожектора завжди світять вузьконаправлено, зате дуже далеко. На близьких відстанях він себе не виправдає. У квартири, тому, ставлять лампи з плафоном, який розсіює світло навколо себе, щоб охопити максимум площі.

До речі, світлодіодні світильники завжди потребують плафонів тієї чи іншої форми. Це пояснюється тим, що кристал випромінює тільки вгору, і цей вузький пучок фотонів треба зловити, і розподілити навколо. Робляться плафони білої, матової, круглої форми. У прожектора ставляться відбивачі, а в вуличні ліхтарі ставлять вигнуті лінзи. Вони ще схожі на імплантати, але без подібних лінз лампа буде світити фокусовано, тільки перед собою.

І наша остання рекомендація - вибирайте собі світлодіодне освітлення в 2018 році. Це сьогодні краще рішення, яке можна запропонувати. Дуже економний варіант, з великим терміном служби (до 10 років), абсолютно безпечний, простий і не потребує обслуговування або утилізації. З огляду на те, що в 2018 році піднімається ціна на електрику, як для населення, так і для підприємств, то перехід на LED - це не розкіш, це вже обов'язковий крок. Тим більше, що термін окупності всього 6 місяців, а після цього - вони працюють в плюс і економлять ті гроші, які ви б заплатили постачальнику електрики.

Раді, що ви дізналися щось нове сьогодні і бажаємо вам світлого майбутнього. Експерти освітлення - ТМ VELA.