Своїми історичними та природними пам'ятками Білорусь славилася завжди! Кожному мандрівнику хотілося б походити по старовинних монастирях, найкрасивіших храмах і величних родових замках, залишках давніх інженерних конструкцій і рідкісних природних куточках, рідних місцях прославлених письменників, поетів, художників і цікавих музейних експозиціях ... Avtovokzal.ua вам допоможе в складанні і розробці власного маршруту. Подорож по цій привітній землі стане реальністю і ви зможете ознайомитися з ключовими пам'ятками республіки.

Кілька сторінок тексту зайняв би тільки один перелік архітектурних і історичних пам'яток країни. Тільки пам'ятники однієї Гомельської області в цьому відношенні відображають різноманітність і широту культурно-історичної спадщини Білорусі. У казковому світі реліктових боліт і вікових дібров, наповнених історичними подіями та овіяних безліччю легенд, ви опинитеся, відвідавши мальовничу долину Прип'яті. Цей край називають білоруським Поліссям і «легенями Європи». Старовинні церкви - пам'ятки дерев'яного зодчества, які у всесвітньому попередньому Списку ЮНЕСКО займають гідне місце, вважаються унікальною спадщиною краю.

З чудовим палацом, що колись належав Паскевичам і Румянцевим, Свято-Петропавлівським кафедральним собором і палацово-парковим ансамблем можна ознайомитися в самому Гомелі. Більше двохсот років велична споруда уособлювала собою місто, а тепер вважається пам'яткою, яку найчастіше відвідують туристи. Найкраще на територію палацово-паркової зони йти разом з екскурсією, щоб почути розповідь про унікальні пам'ятки, що знаходяться тут (про фамільну усипальницю Паскевичей, каплицю та Петропавлівський собор). Вітрини Музею історії міста розташувалися тут же, в приміщенні легендарного Мисливського будинку.