Фізичні характеристики гуми, з яких виробляють автошини, багато в чому залежать від робочої температури, в якій вони будуть використовуватися. При підвищених показниках термометра протектор шин починає розм'якшуватися і прискорюється процес зносу. Під час похолодання спостерігається зворотний ефект - гума втрачає свою еластичність і твердне. Несвоєчасна заміна покришок може обернутися зростанням гальмівного шляху і втрати зчеплення, водій і його пасажири ризикують стати учасниками ДТП.
У той час як фрикційні шини ще можна докотити в теплу пору року, літня гума не може використовуватися взимку. З огляду на різноманітність погодних і кліматичних умов, шинні бренди випустили кілька видів покришок для зимового сезону.
Різновиди нешипованних коліс
Всю фрикційну гуму можна умовно поділити на шиповану і нешипованну. Нешиповані автошини в свою чергу діляться на два основних види:
• європейські;
• скандинавські.
Європейський тип має високий індекс швидкості і теоретично здатний розганятися понад 190 км/г. Протектор таких шин забезпечує впевнену стійкість на сухих і мокрих дорожніх покриттях. Серед недоліків можна відзначити слабкі показники зчеплення на снігу і льоду, адже в таких умовах допоможе тільки надійна зимова гума скандинавського типу або ж шиповка. Європейський вид підійде для водіїв, які вважають за краще помірно-динамічний стиль їзди і переважний час проводять в межах міста або добре розчищених трас.
Скандинавський тип дозволяє впевнено почувати себе в суворих зимових умовах з низькими показниками термометра. Відмінною особливістю покришок є малий рівень швидкості і високі блоки протектора з безліччю тривимірних ламелей.
Шини-липучки демонструють прекрасну стійкість на слизьких ділянках шляху за рахунок густої сітки ламелей, які покривають робочу поверхню колеса. Широкі і глибокі ламелі розташовані перпендикулярно відносно осі руху, що дозволяє впевнено пересуватися по поганих дорогах і долати засніжені ділянки шляху.
Додатковим бонусом даного виду гуми буде служити гідний рівень акустичного комфорту. Серед недоліків товару можна відзначити слабкі швидкісні показники і не завжди оперативне гальмування. Крім того, шини можуть показувати підвищений знос при температурах понад нуль градусів і на голому асфальті, адже їх стихією є сніг і лід. Подібний тип покришок рекомендований для розсудливих і неквапливих водіїв, які живуть в регіонах з рясними опадами в зимову пору року.
Особливості зимових шин з заводським шипом
Час використання зимової гуми настає з моменту досягнення середньодобової температури +7 градусів. У більш теплу погоду гума для зимового сезону стає м'якою, мало ефективною і швидко зношується. Зате при «мінусових» показниках термометра протектор не дубіє і залишається функціональним.
Модельний ряд сучасних виробників представлений не тільки фрикційними, але і шипованими покришками. Тверді металеві вставки дозволяють руйнувати лід і вгризатися в уже укочений сніг, забезпечуючи стабільне зчеплення і короткий гальмівний шлях на протязі експлуатації транспортного засобу. Зворотною стороною медалі є пересування на асфальтових покриттях - тут шиповка відчутно шумить і збільшує ризик занесення. Саме з цієї причини до вибору зимових шин слід підходити серйозно, з урахуванням безлічі факторів і нюансів.