Будучи складним архітектурним спорудженням, сходи в будинку повинни виготовлятися згідно всім вимогам безпеки, вписуватися в загальну обробку і бути максимально зручними. З усіх можливих способів, одним з раціональних рішень буде виготовлення бетонних сходів. Цей варіант найбільш зручний, безпечний у всіх проявах і доступний в матеріальному плані.

 

Переваги монолітних бетонних сходів

Щоб розвіяти сумніви в доцільності виготовлення в будинку бетонних сходів необхідно перерахувати всі переваги їх використання:

Бетон — міцний матеріал, і сходи, зроблені з нього надійні. Вони не бояться вологи, цвілі і всіх можливих наслідків, a армування сталевим дротом не дозволить розтріснутися під важкою вагою;

Бетон не горить і не тріскається на морозі;

Повторюючись o міцності бетону, необхідно доповнити його довговічністю, адже правильно приготований розчин після застигання здатний прослужити десятки років;

Зручність виготовлення полягає в необмежених можливостях роботи з бетоном, тому виготовивши опалубку, допускається заливка конструкції будь-якої форми;

Окремо потрібно сказати і o можливості обробки готової сходи, яку можна облагородити, просто пофарбувавши і постеливши килими або додатково інкрустувати різьбленими балясинами або кованими поручнями;

І наостанок висловити зручність використання бетонних сходів у будинках необхідно сказавши про невелику вартість виготовлення, яка на відміну від дерев'яної моделі буде врази менше.

Можливо фото зовнішніх бетонних сходів допоможе вам вибрати остаточний варіант для вашого будинку.

Види сходів залежно від того, де необхідно встановити сходи

Використовуються два варіанти їх виготовлення:

Монолітні. Найпростіша конструкція, що виготовляється шляхом заливки розчину в підготовлену опалубку. В основному такий варіант сходів використовується при облаштуванні спуску в підвал або на вході в будинок.

Комбіновані. Більш складний варіант і його здебільшого використовують при організації підйому на другі поверхи всередині житлових будинків, але допускається і варіант монтажу зовні будинку.

Kak зробити сходи з бетону? Робота по виготовленню бетонних сходів починається з визначення конструктивних особливостей і розрахунку матеріалу. При цьому необхідно продумати висоту підйому, крок ступенів, ширину прольоту і кут нахилу. Зрозуміло, все це не зробиш «на око» і якщо ви маєте хоч невеликі пізнання в цій справі, то зможете все сконструювати самостійно. В іншому випадку краще звернутися за допомогою к фахівцям.