Навіть якщо ви не каскадер, не займаєтеся екстремальним спортом і не ризикуєте головою щодня, придивіться до програм страхування життя. Застрахувавши життя, ви можете накопичити на заплановані витрати на зразок весілля або першого внеску по іпотеці або забезпечити собі надбавку до пенсії. Вже зараз вам потрібно замислитися про своє майбутнє та оформити поліс у страховій компанії Універсальна.
В чому може бути користь страхування життя?
Крім початкової мети — забезпечити подушку безпеки для близьких на випадок, якщо з вами щось трапиться, — у страхування життя є і інші можливості:
- накопичити на заплановані витрати — наприклад, на навчання дітей у внз;
- накопичити на надбавку до пенсії.
Як вибрати страхову програму?
Страхові програми бувають різні, можна виділити 4 види (конкретні умови по кожному виду можна уточнити у страховика):
Ризикове страхування
У чистому вигляді ризикове страхування життя передбачає один-єдиний страховий випадок — відхід з життя. У такому разі страхуемый робить внесок або сплачує їх регулярно — тут все залежить від договору. Коли настає страховий випадок, гроші отримують його родичі.
Ризикове страхування життя часто стає основою для так званого змішаного страхування, при якому ви одержуєте виплату і в тому випадку, якщо захворіли або отримали травму. Накопичень при цьому не робиться.
У такій змішаній страховці ви можете самостійно вибрати:
- розмір виплати;
- список можливих несприятливих подій (інвалідність, травми, смертельно небезпечні захворювання);
- термін — від року до 20 і більше років.
Розмір внесків розраховує представник страхової компанії. Він залежить від тарифів компанії та інших факторів (наприклад, від розміру виплат).
Накопичувальне страхування
Поєднання страховки і накопичень. У класичному накопичувальному страхуванні є фіксована дохідність. Правда, і можливий дохід буде нижчим, ніж при інвестиційному страхуванні.
Після того як ви уклали договір, у вас може бути обидва або один з двох:
- страховий випадок настав — ваші вигодонабувачі (тобто ті, кого ви вказали в договорі) отримають виплату (за ризиком «смерть»);
- до закінчення договору з вами нічого не трапилося — ви отримуєте свої накопичення (за ризиком «дожиття» або «дожиття застрахованої особи до певної події»).
Тобто ви можете відкладати гроші на щось важливе 10 років, і весь цей час ваше життя буде застрахована. Розмір внесків і виплати ви можете вибирати самостійно. Термін — від 5 до 20 і більше років. Можна укласти договір на менший термін, ніж 5 років, але в цьому випадку прибутковість буде невисокою, а тарифи, навпаки, високими.