КрАЗ-250 - вантажний автомобіль, що відноситься до класу важких. Модель випускалася у 1978-1992 роках Кременчуцьким автомобільним заводом. Кузов вантажівки – це платформа з відкидними заднім і бічними бортами. Зазвичай на шасі монтувалось різне обладнання та кузов, а бортові версії зустрічалися значно рідше. На базі КрАЗ-250 було також випущено сідельний тягач. А ще саме цю модифікацію автомобіля можна зустріти з функціями підйомника, автокрана і бетонозмішувача.

Зовнішній вигляд автомобіля регулярно модернізувався, але перетворення були незначними: змінювалися окремі елементи кузова, бампер та оптика. При цьому салон вантажівки і його наповнення залишалися у первозданному вигляді, як і задумували конструктори у 1978-го році.

Історія створення КрАЗ-250 сповнена цікавих моментів. Розробка вантажного автомобіля тривала майже 20 років. Гостра необхідність у передовій важкій спецтехніці в СРСР відчувалася ще в середині 50-х років. Однак масштабний випуск автомобіля кілька разів відкладали. Базове призначення КрАЗу-250 передбачало його застосування як уніфікованого агрегату, на шасі якого монтувалося б різне спецобладнання.

Модифікації КрАЗ-250 використовувалися в будівництві, нафто - і гірничодобувної промисловості. Модель була затребувана і в Радянській армії. Серед конкурентів техніка виділялася високими швидкісними характеристиками, більшою продуктивністю і ступенем комфорту. Традиційні якості, властиві моделям Кременчуцького автозаводу (надійність, витривалість і простота експлуатації) цілком були реалізовані і в КрАЗ-250.

Автомобіль чудово справлявся не тільки з твердим дорожнім покриттям, але і на ґрунтових ділянках. Він міг переносити важкі умови експлуатації і функціонував при температурі від -40 до +40 градусів. Це зробило його чи не найкращим помічником у географічних зонах з різними кліматичними умовами. Завдяки колісній формулі шість на чотири модель могла проходити важкодоступні ділянки і пересуватися по бездоріжжю.

Немала вантажопідйомність у 12 тонн дозволяє автомобілю розганятися до 80 км /год. і долати підйом з ухилом в 35%.
Середній показник витрати палива у КрАЗ-250 становить 35 л / 100 км. Автомобіль обладнаний двома паливними баками ємністю по 165 л кожен.

Однією з найбільш популярних модифікацій КрАЗ-250 є кранова установка. Вона відрізняється високою маневреністю і дозволяє переміщати агрегат в потрібну точку на будмайданчику. Механізм підйому знаходиться на рухомій платформі, а стріла оснащена захватом вантажу і сталевими канатами. Максимальний рівень підйому стріли становить 10,3 м, гранична глибина опускання - 4,4 м.
Попри зняття з виробництва КрАЗ-250 завдяки своїм технічним параметрам активно використовується і зараз.

Источник https://banga.ua/