Танграм — так називається головоломка, яка захопить дорослих та дітей та яку можна комбінувати незліченну кількість разів. Гра цікава і миттєво захоплює дитину, вона навчає не тільки проводити аналіз зображень, але і дізнаватися різні геометричні об'єкти, виконувати візуальну розбивку об'єкта по частинах, також як і складати модель із складових частин.

Цікава сама історія її появи в нашому житті. Згідно з легендою один чернець відправив свого учня в подорож та попросив виконати малюнок найдивовижніших місць планети на дошці з кераміки. Але вийшло так, що дощечка розбилася на сім частин й учень ніяк не міг скласти їх все в колишню квадратну форму. Кожен раз комбінації у нього виходили новими. Саме так Й з'явилася ця головоломка. Правда, це всього лише одна з версій її виникнення.

Сьогодні ця гра дуже популярна, її можна створити своїми руками з наявних підручних засобів. Багато викладачів застосовували цю головоломку на уроках геометрії або математики. Щоб заняття були веселими та корисними пропонуйте дітям самостійно зробити головоломку. Трохи терпіння й уваги та все вийде!