У світовому досвіді одним із важливих компонентів дієвої ринкової економіки та її розвитку є створення систем електронних торгів.

Проведення закупівель через електронні торговельні майданчики має свої переваги як для замовників (держави), постачальників (бізнесу), так і для громадськості:

- Прозорість і відкритість;

- Відкритий доступ до інформації;

- Зниження витрат;

- Боротьба з корупцією;

- Стимулювання конкуренції.

На сьогодні за ініціативи державних органів, громадських організацій та комерційних майданчиків здійснено розробку та впровадження системи закупівель повного циклу. Така система отримала назву Прозоро.

Прозоро застосовується державними організаціями відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Система публічних закупівель включає в себе веб-портал та авторизовані електронні майданчики Прозоро, між якими забезпечено автоматичний інформаційний обмін та документооборот. На порталі створено відкритий доступ до бази даних тендерів та є послуга з проведення редукціону. Учасниками системи є замовники та постачальники, що працюють на електронних майданчиках, які являються платформою ресурсу.

Так як робота в системі електронних торгів відбувається лише через спеціальні акредитовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України електронні торгові майданчики, то здійснювати закупівлі безпосередньо через веб-сайт Прозоро неможливо.

На майданчиках електронних торгів знаходиться у відкритому доступі інформація про державні закупівлі, є можливість взяти участь у торгах, запропонувати свої товари та послуги державі або бізнесу і скористатися всіма супутніми сервісами.

Коли в учасників постає питання у виборі Прозоро майданчиків, необхідно звернути увагу на ряд переваг, які будуть найзручнішими для роботи з веб-порталом.

Користувачі майданчика Smarttender.biz, мають можливість подавати свої пропозиції по будь-якому державному тендеру, отже – отримати доступ до наймасштабнішого ринку держзамовлень.

У користувачів даного майданчика є можливість придбати майно банку або купити неліквідне майно у держкомпанії.

Технічне оснащення платформи дозволяє:

- Автоматично подавати тендерну пропозицію;

- Збирати різну аналітику закупівель і продаж;

- Автоматизувати систему звітності;

- Зберігати тендерну документацію у сховищі майданчика;

- Використовувати індивідуалізовану систему закупівель.

Спрощення доступу для малого та середнього бізнесу до державних торгів, забезпечення контролю за процедурою торгів є вагомими аргументами державних закупівель, так як умови є рівними для всіх учасників.