Якщо організація націлена довгостроково і впевнено бути присутньою в інтернеті, рано чи пізно доведеться вирішувати дилему: купувати, орендувати фізичний сервер або віддати перевагу віртуальному? Технічні можливості в них майже аналогічні. Як вибрати? Знайти варіант, який збереже фінансові ресурси компанії, виконає поставлені завдання та допоможе уникнути подальших проблем. Порівняємо, де і в яких випадках краще зберігати і обробляти інформацію.

Оренда: фізичний або віртуальний сервер

Цей варіант успішно використовується більшістю компаній середньої і малої ланки. Навіщо вкладати значні кошти в купівлю і обслуговування своєї IT-інфраструктури, якщо є більш вигідний спосіб перейти з хостингу? Оренда сервера супроводжується отриманням повного пакета прав для управління, особистих IP-адрес, портів, маршрутизаторів, доступу до всіх програм, файлів.

При підключенні виділеного сервера клієнт отримує:

  1. Фізична збереження обладнання і безперебійне електроживлення. Виділений сервер розміщується в спеціальному дата-центрі, що гарантує оперативну технічну підтримку в цілодобовому режимі, швидке усунення неполадок і заміну несправних компонентів, безпеку інформації.

  2. Повна незалежність від сторонніх ресурсів. Цим виділений сервер відрізняється від «хмарного», на якому одночасно перебуває кілька десятків різних сайтів.

  3. Доступ до апаратної частини сервера. Власник обладнання може змінювати його конфігурацію, встановлювати будь-які програми і відповідне ПО, проводити всі види технічних робіт. Це дуже важливо для ресурсів, розроблених для певного обладнання. Наявність доступу по IP KVM дозволяє налаштовувати BIOS. За допомогою дистанційного керування можна включати і вимикати сервер, коли це необхідно.

Скільки коштує оренда виділеного сервера, можна подивитись у одного з українських провайдерів — www.ukraine.com.ua/dedicated/.

Переваги оренди віртуального сервера:

  • недорого, фінансові ризики мінімальні;

  • відсутня прив'язка до обладнання, при поломці дані легко копіюються і переносяться;

  • швидко масштабується при необхідності.

Але у цього варіанту є і недоліки. Він відрізняється мінімальною продуктивністю, обмеженням в налаштуваннях інфраструктурі. Щоб його використовувати, потрібно наймати додатковий персонал.

Обираючи сервіс, враховуйте конфігурації ресурсу, надійність, умови співпраці.