Поява на світ малюка - хвилюючий і радісний момент для батьків, бабусь і дідусів, особливо якщо це перша дитина в молодій сім'ї. Зрозуміло, всі готуються до цього моменту, намагаються передбачити все необхідне, ліжечко, коляску і, звичайно ж, одяг для немовляти. До вибору дитячого одягу необхідно підходити з особливою ретельністю, адже він має бути якісним, виконаним з натуральних матеріалів, досить м'яким, щоб не дратувати шкіру малюка, яка в перші тижні після народження дуже чутлива. Також одяг для новонародженого має бути зручним, легко одягатися і зніматися, адже малюк до місяця не тримає голову. Необхідно врахувати температуру навколишнього середовища - для літа, осені, весни і зими новонародженому варто підбирати дитячий одяг з відповідних матеріалів, щоб малюкові не було ні холодно, ні занадто жарко. Важливе питання, особливо якщо бюджет невеликий - кількість і розміри речей, які потрібно купувати для кожного етапу росту новонародженої дитини. У цій статті ми опишемо, які дитячі речі купити для різних періодів росту малюка, в якій кількості, на підставі яких критеріїв визначати кількість одягу.

В пологовий будинок потрібно взяти з собою не менше п'яти комплектів одягу для немовлят, оскільки молоді матусі зазвичай проводять в пологовому будинку до 5 днів. Зараз дітей намагаються не сповивати, і в пологовому будинку радять одягнути новонародженого малюка відразу в чоловічки або боді. Одяг для перших днів новонародженого має бути виконаний з 100% бавовни, як правило це боді, сорочечки, кофтинки, повзунки та комбінезони, якщо стоїть дуже спекотна погода, то може знадобитися і пісочник.

Всі предмети одягу, які ми одягаємо на тулуб малюка, повинні бути із застібками або зав'язками спереду - це необхідно, щоб не травмувати дитину, бажано виключити речі, яка одягаються через голову, поки малюк не почне впевнено тримати голівку. Також можуть знадобитися чепчики, шапочки або шкарпетки, якщо в приміщенні буде прохолодно.

Ідеальний комплект одягу для новонародженого в пологовий будинок виглядає наступним чином:
- сорочечки або кофтини - 3 штуки;
- боді - 2 штуки;
- повзунки - 3 штуки;
- чоловічки - 3 штуки;
- чепчик чи шапочка - 2 штуки.
- царапки - 3 комплекти.

Кількість речей вказано з запасом, адже дитину потрібно одягати кожен день в чистий комплект, протягом дня щось може забруднитися і потрібно буде переодягнути малюка. Краще взяти з собою трохи більше дитячого одягу для власного спокою, адже прати в пологовому будинку речі ніде. Так само знадобиться одяг для виписки немовляти з пологового будинку, в залежності від пори року це може бути і теплий комбінезон на хутрі або синтепоні, і ошатний конверт або ошатний легкий костюмчик, якщо виписка відбувається в жарку погоду.

Наступний етап формування гардеробу новонародженого малюка починається, коли ви приїхали додому. Не варто купувати багато одягу 56 розміру, в перші місяці життя дитина росте так швидко, що вже через 2 - 3 тижні ці комплекти стануть йому малі. Можна додати ще 2-3 комплекти для немовляти 56 розміру, для того, щоб під рукою завжди була чистий дитячий одяг і не довелося прати кожен день.

Після виписки з пологового будинку, вже можна сміливо купити дитячий одяг для новонародженого розміру 62 і 68, він вам знадобиться незабаром і служити буде приблизно 3-4 місяці.

Оптимальна кількість одягу для немовляти в розмірі 62:
- повзунки - 5 штук,
- кофтинки або сорочечки - 8 штук,
- чоловічки - 4 штуки,
- пісочники (на випадок спеки) - 2 штуки,
- шапочки або чепчики - 3 штуки,
- пелюшки 130 х 90 - 3 штуки.

Потрібно пам'ятати, що трикотажні дитячі речі часто сідають після прання. Якщо вам подобається одягати малюка в боді, його краще купити з запасом на 1-2 розміри, оскільки на малюкові буде підгузник. Пелюшки вам можуть знадобитися, щоб постелити на пеленальний стіл, для походів на огляд в поліклініку і на масаж.

Оптимальна кількість дитячого одягу в розмірі 68:
- повзунки - 7 штук,
- боді - 5 штук,
- кофтинки - 5 штук,
- чоловічки сліпи - 5 штук,
- шапочки - 3 штуки.

Батькам знадобиться двошаровий комбінезон для прогулянок по вулиці в теплу погоду і утеплений комбінезон на овчині або синтепоні для зимового періоду, Ці речі краще купити відразу 74 розміру, що дозволить використовувати їх протягом 4-5 місяців. Надалі молода мама самостійно формує гардероб малюка в залежності від необхідності.

В статті наведена мінімальна кількість дитячих речей, необхідних малюкові і його батькам в перші місяці після появи дитини на світ. Кожна сім'я може розширити список необхідного одягу для новонародженого, виходячи зі своїх побажань і можливостей.