Якщо вам потрібно зробити в будинку теплу і затишну атмосферу, то обов'язково слід потурбуватися облаштуванням якісної покрівлі (особливо важливо звертати на це увагу власників приватних будинків, так як у них є можливість вибрати для будинку будь-який дах). Потрібно відзначити, що надійність даху визначається не тільки використанням певного покрівельного матеріалу, а й інших матеріалів, про які вам слід знати. Перелік матеріалів для покрівлі можно подивитися тут.

схема покрівлі

В покрівельної системі є кілька шарів, які кріплять один до одного, тому при неправильній установці хоча б одного з них ви пошкодите весь дах. Найважливішим компонентом покрівлі є утеплювач (можна подивитися на цьому сайті). Більшість утеплювачів роблять зі скловолокна, базальтових волокон або пінополістиролу. Скловата відмінно ізолює, екологічно безпечна, вогнестійка, а також має невелику вагу, що знижує загальну вагу даху. Крім того, вона дуже еластична (легко заповнює будь-які нерівності) і компактна (зручно транспортувати).

Утеплення покрівлі

Базальтове волокно також екологічно, не горить і з часом не втрачає форму, що дуже важливо для покрівлі. Але найбільш ефективним можна назвати пінополістирол, специфічна структура якого забезпечує йому захист від вологи, вогню, парів, хімічних сполук та інших негативних факторів. Крім того, з часом він не деформується і не гниє, тобто ваш дах буде служити вам довгі роки.

Не будемо забувати, що всі хороші властивості утеплювача проявляться лише тоді, якщо на нього не буде впливати волога. І тут постає питання про пароізоляції покрівлі, яка важлива навіть для даху з пінополістиролом. Для повної ізоляції покрівлі від пара використовують захисний шар, який створюють за допомогою ізоляційної плівки. Така плівка буває відкритою (її настилають на утеплювач) або паронепроникною (вона повинна бути встановлена на деякій відстані від утеплювача).

Тепла і якісна покрівля

Наступний важливий аспект - гідроізоляція покрівлі. Для неї потрібна особлива гідроізоляційна батіг, яка буде захищати вашу дах від конденсату і протікання. Також гідроізоляцію можна виконувати мембранами дифузійного типу, які не тільки ізолюють, а й утеплюють. І не забувайте про вентиляцію простору між несучими конструкціями даху і покрівельним матеріалом, для якої можна використовувати вентиляційні решітки. Якщо дотримуватись цих простих порад, покрівля вашого будинку прослужить вам багато років.

Джерело: https://budmat.lviv.ua/