Фасадні облицювальні панелі прослужать вам тривалий час за умови правильного монтажу. Від нього безпосередньо залежить те, чи будуть вони якісно виконувати свою функцію, яким буде їх зовнішній вигляд. Тому довіряти цей процес бажано професіоналам. Вони досконально знають технологію їхньої установки, в курсі всіх особливостей. Результати неправильної установки можуть бути різними — від необхідності перевстановлення до термінової заміни самих панелей, які прийшли в непридатність.

Установка панелей для фасаду: алгоритм дій

Кожен тип фасадних плит має свої особливості установки, зазначені в описі. Необхідно для цього використовувати оригінальні профілі, матеріали та інструменти, рекомендовані виробником.

Загальний алгоритм дій виглядає таким чином:

  1. Підготовка стін до процедури монтажу панелей, установка обрешітки. На цьому етапі встановлюється вітропароізоляція, якщо вона є в проєкті. Також проводиться теплоізоляція. Обрешітку монтують горизонтально або вертикально. Готова конструкція повинна створювати рівну поверхню.
  2. Установка стартового профілю — на цьому етапі визначають нерівності фундаменту. Залежно від результату вирішують, чи потрібне вимощення.
  3. Монтаж універсального профілю — його кріплять на саморізи на обрешітці у верхній точці монтажу.
  4. Установка фасадних панелей — робити це потрібно знизу вгору, справа наліво. Нижню частину встановіть на стартовий профіль, закріпіть саморізами. Наступний елемент заводиться в попередню до торкання. Як тільки перший ряд встановлений, можна приступати до наступного.

Щоб монтувати було зручно, визначте заздалегідь довжину крайньої панелі. Рекомендується всі роботи виконувати в теплу пору року, але можна і в міжсезоння. Не можна встановлювати елементи під час морозів.

Особливості монтажу фібропанелей

Панелі з фіброцементу (детальніше про фібропанелі) мають такий же алгоритм дій, але є і ряд відмінностей. Про них ми розповімо далі:

  1. Кронштейни не повинні перевищувати товщину утеплювального матеріалу для стін.
  2. Утеплювач ставлять за допомогою дюбель-парасольок.
  3. Спочатку ставлять горизонтальні, а потім — вертикальні складові каркаса. Фібропанелі кріплять за допомогою шурупів або кляммерів.
  4. Якщо кріпите панель за допомогою саморізів, то між нею і каркасом прокладіть стрічку ущільнювача.
  5. Стики заповнюйте тим же герметиком, який вказаний в рекомендаціях виробника.

Завершальний етап — декорування кутів фасаду за допомогою металевих куточків або фасадних панелей кутової форми.