Сьогодні оренда кімнат актуальна серед студентів та людей, часто вимушених їздити у відрядження. Це пов'язано з тим, що ночувати в готелі невиправдано дорого особливо, якщо поїздка може затягнутися на кілька місяців. Тому оренда частини квартири стала дуже популярною в особливості в великих містах. Але, як у випадку зі стандартною орендою житла цей процес має свої особливості, які повинен знати відповідальний квартиронаймач.

Ціноутворення на орендоване житло

На вартість оренди кімнат, в різних містах, впливає безліч чинників. При цьому найбільш важливими вважаються такі моменти:

  • Район розміщення будинку. Максимальна ціна оренди в центральних міських районах, де зосереджені основні соціальні та побутові об'єкти. Варіанти подешевше знаходяться на околиці.
  • Реальний стан житлового приміщення. Житло з новим ремонтом дорожче, ніж кімнати з обшарпаними шпалерами та старими меблями.
  • Сезон оренди нерухомості. Ціни різко зростають з приходом осені, коли в великих містах спостерігається наплив студентів.

Сьогодні орендувати кімнату або квартиру від власника можна завдяки оголошенням на спеціалізованих сайтах. Там створені оптимальні умови для пошуку будь-якої нерухомості в оренду, починаючи кімнатами в старих будинках та закінчуючи шикарними двоповерховими апартаментами в новобудовах.

Яким моментам приділити особливу увагу?

Для успішного найму кімнати, на будь-який термін, слід прислухатися до корисних рекомендацій фахівців:

  • Важливо з'ясувати, хто крім вас проживатиме в сусідніх кімнатах.
  • Перевірити стан приміщення та майна наявного в ньому.
  • Бажано орендувати ізольовану кімнату. У випадку з прохідним приміщенням можна вимагати суттєву знижку.
  • Складання договору – обов'язкова вимога при оренді кімнати. При цьому документ повинен містити всі важливі, на думку сторін угоди, пункти.

Актуальні поради професіоналів

Сьогодні багато квартиронаймачів, що часто змінюють місце проживання із задоволенням розповідають секрети, засновані на власному досвіді. Тому не нехтуйте корисними рекомендаціями:

  • Заздалегідь плануйте власний бюджет. Проживаючи у квартирі з кількома орендарями, визначитеся, скільки в сумі буде отримувати, власник житла. Якщо цифра нижче середніх показників на ринку, то великі шанси, що ви натрапили на афериста.
  • Не погоджуйтеся залишати заставу, проживаючи спільно з власником нерухомості. Це пов'язано з тим, що господар має можливість контролювати відповідальне ставлення квартиронаймача до майна, наданого в тимчасове користування.
  • Не залишайте заставу, якщо знімається прохідна кімната. Адже не тільки ви можете пошкодити майно, але оскільки саме вами залишена застава, з неї буде вирахувана вартість ремонту.
  • Якщо ви проживаєте з іншими орендарями, завжди перераховуйте гроші тільки власнику квартири. Ніхто з квартиронаймачів не має права вимагати гроші, ні в якому разі. Єдиний виняток – це суборенда, але її умови повинні прописуватися в основному договорі.
  • Обов'язково перевіряйте право власності на квартиру в орендодавця. Навіть якщо ви винаймаєте житло за рекомендаціями знайомих не довіряйте нікому на слово. Це обумовлено не відсутністю довіри, а законністю укладення договору.

Власник житла має право попросити в орендаря паспорт до огляду кімнати. Це нормально, через те, що йому належить показувати власну квартиру незнайомій людині. Якщо кімната вам сподобається ви також маєте право попросити у власника нерухомості документ що підтверджує особу. Це допоможе зацікавленим сторонам бути спокійніше та впевненіше у своїх намірах.