Реалії українських доріг такі, що є найбільшою проблемою при експлуатації авто. Глибокі вибоїни, переїзди трамвайних шляхів, жорсткі «лежачі поліцейські», неякісна ґрунтовка… Все це призводить до передчасного зносу багатьох систем вантажного транспорту: просідають пружини підвіски, зношуються амортизатори і т. д. Для поліпшення технічних та експлуатаційних характеристик автомобіля, з метою недопуску перевантаження встановлюється пневмоподушка. Вона приймає частину загрузки транспорту на себе. В результаті задні пружини не стискаються, а саме авто веде себе впевненіше на дорозі, навіть за складних умов бездоріжжя. Відповідно, водій почуває себе в більшій безпеці.

Переваги використання пневмоподушок для транспортних засобів у порівнянні з класичними гвинтовими пружинами

Пневмоподушка має нелінійну регульовану характеристику стиснення. На дрібних нерівностях пневматика працює м'якше, на середніх — також, на великих — жорсткіше, ніж сталеві пружини. Інші переваги:

  • пневматична подушка збільшує дорожній просвіт машини, тим самим поліпшує її прохідність;
  • за необхідності (під час їзди по пересіченій місцевості) є можливість легкої зміни навантаження (тиску в балоні). Таким чином з'являється можливість пневматичного регулювання роботи підвіски;
  • низькі витрати на обслуговування;
  • тривалий термін експлуатації.

Беручи до уваги вищеназвані переваги, стає зрозуміло: пневмоподушка значно покращує комфорт та безпеку їзди вантажного (і не тільки) транспорту.

Особливості продукції

Пневмоподушка встановлюється в пружину та працює під тиском. Вона безпечна та стійка до зносу. Підкачка пневмоелементу здійснюється з допомогою компресора — як з вулиці, так і безпосередньо з салону авто.

Пневмоподушки є трьох видів: звичайна гумка (панчоха), моделі з кришкою і стаканом та без стакана. На ринку України для вантажівок, автобусів можна купити пневмобалони із металевим або пластиковим стаканом. Встановивши якісні запчастини, водій забезпечує захист:

  • кузова від ударів;
  • ресори від поломки;
  • підвіски від пробою;
  • рами і коліс автомобіля від механічних пошкоджень.

Одночасно покращується рульове управління навантаженого транспорту, збільшуються його кліренс і вантажопідйомність, покращується зчеплення шин з дорогою та зменшується гальмівний шлях. Амортизатори вашої машини з додатковими пневматичними подушками прослужать набагато довше, чого, звичайно ж, прагне кожен водій.