Короткострокова оренда житлової нерухомості – питання, яке турбує багатьох українців вимушених роз'їжджати по незнайомих містах. Дана сфера ринку має свої особливості, які важливо враховувати при пошуку варіантів та укладанні угоди. В іншому випадку різко зростають ризики опинитися на вулиці без грошей. Уникнути більшості проблем допоможуть поради професіоналів та письмовий договір.

У кого можна винаймати житло на короткий термін?

Сьогодні орендний бізнес в Україні приваблює різні категорії заповзятливих громадян. Знайти варіант для щодобового найму орендарі можуть:

  • у безпосереднього власника житлоплощі;
  • через компанію що керує;
  • вдавшись до послуг ріелтора.

Користуючись послугами посередників, клієнт може розраховувати на максимальну швидкість пошуку тимчасового даху над головою. У ріелторів є база нерухомості конкретного населеного пункту, що здається в оренду та тому з вибором відповідних варіантів проблем, не виникає.

У разі співпраці з компанією що керує крім швидкості пошуку тимчасового житла можна розраховувати на додаткові послуги: прибирання квартири, свіжу постільну білизну та навіть сніданок.

Співпраця з посередниками має та зворотну сторону медалі – високу вартість послуг яка становить 100% місячної орендної плати. Якщо ви хочете заощадити, то краще орендувати квартиру на добу безпосередньо у власника. Головне зрозуміти, що оголошення, представлене в засобах масової інформації, розміщено власником житлоплощі.

Вивчення варіантів по фотографіях

Вирушаючи в незнайоме місто, що природно має на увазі пошук місця тимчасового проживання, в орендаря відсутня можливість особисто оцінити орендовану квартиру. Тому вибір проходить на підставі знімків та текстового опису, представлених в оголошенні.

З огляду на те, що всі домовленості й, попередня оплата проходить на відстані важливо при складанні договору вказати пункт, що фото в оголошенні відповідають реальному стану житлоплощі. Це також стосується текстової інформації. Інакше письмова угода може бути розірвана в односторонньому порядку, та орендодавець зобов'язується повернути передоплату або надати інший варіант відповідний, заявленому в оголошенні.

Підписання орендної угоди

Якщо запланована щодобова оренда квартири, то, як при найманні на тривалий термін важливо підписати орендну угоду. Тільки договір є юридичним підтвердженням взаємовідносин сторін та дозволяє оскаржити претензії в судовому порядку. Відсутність договору позбавляє орендаря та орендодавця від будь-яких зобов'язань. Тому важливо щоб в угоді містилася така інформація:

  • юридична інформація про нерухомий об'єкт: адреса та посилання на документ що встановлює право власності;
  • паспортні дані наймача та наймодавця;
  • нюанси заселення та виселення з орендованого житла;
  • перелік наявного у квартирі майна та техніки;
  • розмір орендної плати та спосіб її внесення;
  • особливості оплати комунальних послуг – при короткостроковій оренді вона входить в розмір орендної ставки;
  • права та обов'язки орендаря та орендодавця;
  • наявність застави та умови її повернення;
  • можливість пролонгації договору;
  • умови припинення співпраці.

При складанні стандартного договору основні пункти вже є в ньому. Однак якщо у наймача або наймодавця виникнуть додаткові умови їх прописують в окремій угоді. А в іншому ніколи не погоджуйтеся на усні домовленості, на який би термін ви не орендували житло тривалий або короткий та тоді тимчасове проживання в незнайомому місті під час відрядження або відпочинку пройде спокійно та комфортна.