Приватні перевезення у туристичному місті – джерело стабільного і високого доходу. Робота в таксі підходить для тих, кому важливий гнучкий графік та відсутність верхньої планки розміру заробітної плати. Більше працюєш – більше заробляєш.

Але не завжди робота водієм у Львові відповідає всім бажаним параметрам. У стандартних службах найчастіше є вимоги до графіку, відсутня зручна система координації між пасажирами та водіями. Останнім доводиться їздити на виклик через усе місто, тим самим підвищуючи «виробничі» витрати. Як знайти своє ідеальне місце роботи? Розповідаємо.

Таксі нового покоління

Переважна більшість молоді вже надає перевагу найсучаснішим перевізникам, які пропонують нижчу ціну та зручніший сервіс – на кшталт Bolt. Переходять «на зручну сторону» й інші категорії пасажирів, зокрема туристи – їм звично та просто викликати знайому службу, що представлена практично по всій країні, ніж шукати контакти місцевого перевізника.

Переваги для пасажирів цілком очевидні – зручно викликати через додаток, найближча машина виїздить максимально швидко, та й ціна дуже приваблива. При цьому автомобілі завжди охайні, не старі, зручні – служба про це дбає. Тим паче що оплачувати поїздку можна хоч готівкою, хоч карткою просто в додатку.

А як щодо водіїв? Розповімо про особливості роботи в сучасних агрегаторах таксі на прикладі «Болт» в Україні.

Умови праці

Кожен водій визначає свій графік самостійно – для когось це основна робота, для інших – лише підробіток у вільний час. Можна підлаштувати зайнятість під власний ритм життя, жодних норм немає. Втім таксисти, що возять у години-пік, ввечері та вихідними, все ж мають можливість заробити більше.

Все, що потрібно водієві на початку робочої зміни, – встановити статус «вільний». Суворих правил не встановлено, втім бажано не відміняти вже прийняті виклики, адже це знижує особистий рейтинг. Зручно, що можна вибирати виклики за географічним розташуванням, тобто виїздити до тих, хто зараз найближче. Це значно економить і робочий час, і пальне.

Скільки заробляє водій «Болт»? Насправді, верхньої планки немає. Нещодавно один з водіїв у столиці вийшов на дохід у 80 тисяч гривень за місяць. Звісно, для цього довелося не аби як попрацювати, в тім цифри говорять самі за себе. В цілому дохід від 20 до 40 тисяч гривень вважається нормальним для тих, хто обрав для себе Bolt.

Виплачують кошти на картку регулярно, раз на тиждень. Комісія служби мінімальна – близько 12% для Львова. В тарифі на перевезення закладена стартова сума за посадку, визначена мінімальна вартість поїздки, плата за скасування і очікування. Сам тариф залежить від категорії автомобіля. У Львові їх дві – стандартний Bolt та Comfort.

Переваги та бонуси

Для водіїв передбачена ціла низка заохочень – зокрема, бонус за брендування автомобіля і так звані пікові коефіцієнти. Що це означає?

Водій може отримати додатково до зарплати від 2500 до 8000 гривень на місяць лише за те, що нанесе на машину бренд Bolt. Сума залежить від кількості завершених поїздок на місяць. Мінімально – 200 виконаних викликів. За роботу у години з найбільшим навантаженням та на свята також нараховуються додаткові кошти.

Як почати роботу

Якщо все вищеперераховане – саме те, що ви шукали, зробити доведеться небагато. Починати роботу часом можна навіть у день подання заявки. Звісно, якщо машина і сам водій готові. Подати заявку можна через месенджери, в кол-центр або просто на сайті завдяки спеціальній формі.

Які вимоги до водіїв:

  • бути не молодшим 18 років та мати права категорії «В»;
  • мати автомобіль не старше 2003 року, чотиридверний;
  • мати дійсні документи на машину – техпаспорт, страховий поліс.

Для реєстрації знадобиться документ, що посвідчує особу, документи на автомобіль, власне фото. Звісно, машина має бути обов’язково охайна та чиста, у задовільному технічному стані. Після реєстрації та схвалення вашої заяви, можна починати роботу і отримувати перші заробітки.