Біометричний паспорт дозволяє подорожувати за кордон за безвізовим режимом. У разі наявності звичайного закордонного паспорта, необхідне отримання візи.  Документи повинні діяти упродовж 3-х місяців з моменту перетину кордону.

Варто зазначити, що режим безвізу politeka.net призначений лише для подорожей туристичного характеру. Якщо ви працюєте за кордоном без належного оформлення, це може стати підставою депортації. Туристична страховка також є необхідністю для подорожей за кордон.

Правило 90/180

90/180 є основним правилом перебування українців в країнах ЄС. Правило говорить, що перетнувши кордон країни Європейського Союзу, від 180 днів прикордонний контроль починає відлік часу, який громадянин знаходиться на території безвізу. Необхідно пам'ятати про те, що перебування рахують чітко і похвилинно. В разі перетину кордону за декілька хвилин до півночі, цей день також буде зарахований.

При підрахунку днів безвізу врахуйте наступне:

На кордонах Кіпру, Болгарії, Хорватії та Румунії діє національний прикордонний контроль. Це означає, що термін перебування в цих країнах Європейського Союзу не враховують до кількості днів по безвізу.

Членами ЄС не є Ліхтенштейн, Норвегія, Ісландія та Швейцарія, але вони є країнами Шенгену, тому дні проведені на їх території враховують в дозволені 90.

Українці, у яких є дозвіл на проживання в Європейському Союзі, на роботу або навчання чи дострокова віза, перетинають кордон на підставі таких документів. Правило 90/180 в таких випадках не діє.

Перевищено термін перебування: як діяти?

Заборона на в'їзд на територію Європейского Союзу або депортація загрожує у разі умисного або мимовільного порушення правила 90/180. Лише форс-мажорні випадки можуть стати винятком, такі як травма, хвороба чи несправність транспортного засобу, що не залежать від туриста. Але необхідно буде пред'явити відповідні документи при проходженні контролю на кордоні, що це підтвердять. У разі поважних причин перетин кордону має пройти без ускладнень.

Що ще варто знати про безвізові поїздки

Медична страховка для відпочинку в країнах ЄС є необхідною. Вибір вигідної пропозиції треба робити з врахуванням виду відпочинку та країни. Деякі сервіси дозволяють оформити страховку в електронному вигляді. При перетині кордону ви можете пред'явити поліс за допомогою гаджету.