Логотип – це фірмовий знак завдяки якому люди асоціюють його з конкретним брендом. Загалом логотип це не якийсь абстрактний набір символів або ілюстрацій, це досить складний та детально продуманий елемент ділового стилю та пізнаваності будь якої організації.

Для великого бізнесу логотип найчастіше виконує 2 функції – логотип компанії та впізнаваний товарний знак. Він займає центральне місце в фірмовому стилі організації, тому має бути зрозумілим, щоб візуально розповісти про організацію та вид діяльності.

Навіщо потрібен логотип

Перше знайомство з організацією відбувається завжди з логотипу. Саме по такому фірмовому знаку можна дізнатись про те, чим займається організація та вирішити питання співпраці. Адже, якщо логотип зроблений абияк – то мало ймовірно, що з компанією будуть співпрацювати. Це пов’язано з тим, що якщо організація так відноситься до свого «обличчя» то й до роботи таке відношення. Тож для чого потрібно розробити правильний логотип?

 • Логотип допомагає виділитись серед конкурентів;
 • Знак логотипу на товарі – це певний захист прав власності;
 • Довіра від клієнта. Коли клієнт бачить знайомий логотип – швидше за все він його купить;
 • Логотип додає будь якій продукції незвичайності та відмінності від інших аналогічних товарів.

Отже, розробка логотипу – це одна з найважливіших речей, яка необхідна для правильної візуалізації бренду та позиціонування товару на ринку. Саме тому напочатку потрібно вирішити яким має бути логотип організації.

Розробка логотипів та фірмових стилів

Види логотипів

Головним завданням в розробці логотипу є вдале поєднання форми, кольорів та шрифтів, які здатні легко запам’ятовуватися та карбуватися в підсвідомості. Є декілька способів створення:

 • Символічний. Підходить для абстрактного відображення бізнесу;
 • Графічний. Включає в себе графічне зображення яке напряму розповідає про те, чим займається компанія;
 • Друкований. Складається лише з назви прописаної цікавим шрифтом.

Також важливими для створення вдалого логотипу є його форма та колір. В сучасності форма може бути будь якою, а от з кольорами важливо не перебільшити. Частіше за все обирають стандартні чорний + 2 інші кольори, або білий з двома іншими.

Головне пам’ятати, що логотип – це основа фірмового стилю організації. Це означає, що він не має кардинально змінюватися напротязі часу і має бути впізнаваним навіть із змінами.

Правильний логотип – це який

Продуманий в деталях логотип компанії – це завчасний успіх серед потенційних клієнтів та ділових партнерів. Тому насамперед логотип має викликати в аудиторії впевненість в тому, що послуги та товари організації є якісними та надійними. Чітко продуманий логотип включає в себе:

 • Чіткий та зрозумілий шрифт;
 • Цікаве кольорове рішення;
 • Яскраву ідею створення;
 • Здатність використання на будь-якому носії.

Головне в логотипі – це наявність ідеї, яка в оригінальній, незвичній формі донесе до кінцевого споживача суть роботи компанії, сферу діяльності та її основні цінності. Майбутній товарний знак має на підсвідомості «вмикати» довіру до організації в споживача та ділових партнерів.

Отож, розробка логотипу – це доволі об’ємний період який необхідно пройти, якщо попереду ціль в розвитку власного бренду та організації в цілому. Саме через логотип люди асоціюють організацію. Тому він має бути ідеальним, зрозумілим і чітким. Краще за все довірити розробку логотипу спеціалістам з досвідом, адже лише досвід та навички в психології, маркетингу, дизайні та брендингу дозволяють розробити найбільш влучний логотип для того, щоб він став справжнім фірмовим знаком організації.

По матеріалам - https://gagarinstudio.com.ua/ua